Dzienniki 1945-1950

Autor: Agnieszka Osiecka

Seria wydawnicza: Dzienniki Agnieszki Osieckiej, część 1.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 493

Opłacalność: 6.66 zł/100 stron

Oszczędzasz: 16%

Tylko najbliżsi wiedzieli o dziennikach Agnieszki Osieckiej. Wreszcie trafiają do Czytelników!

Dzienniki – pisane od dziewiątego roku życia aż do śmierci Poetki – to najintymniejszy z wszystkich tekstów Agnieszki Osieckiej. I choć w wielu swoich wierszach, z właściwą sobie lekkością, przemycała prywatny ton, dopiero tutaj wolna jest od jakiejkolwiek cenzury wobec samej siebie. Do bólu szczera, prawdziwa, a tym samym dla wielu Czytelników kontrowersyjna.
Pierwszy tom „Dzienników” Agnieszki Osieckiej obejmuje lata 1945–1950 i otwiera wielotomową edycję. Jedno z największych i najbarwniejszych dzieł polskiego pamiętnikarstwa na pewno wywoła burzę wokół postaci Autorki. Po latach narosłych mitów i plotek oddajemy głos Jej samej. Zgodnie z życzeniem samej Poetki – kiedy Jej już nie ma. Choć przecież jest…

Cieszymy się, że Mama wreszcie przemówi własnym językiem. Zamiast mówić o niej bez jej wiedzy, wreszcie posłuchamy, co sama ma do powiedzenia o sobie i o innych.
Agata Passent, córka Poetki

Dzienniki wyjątkowe, i zwyczajne. Dziecinne, dojrzałe, intymne, literackie. Arcyciekawe – i jako dokument ze środka stulecia, z czasu pierwszego powojennego dziesięciolecia PRL-u, czyli lat zaraz po wojnie, a potem lat socrealizmu, odwilży. Także jako autobiografia, czyli wynurzenia osoby, która w tym akurat dziesięcioleciu dojrzewa – przeistaczając się na naszych oczach z uczennicy, potem nastolatki, w studentkę, debiutującą dziennikarkę, poetkę i fantastycznie kolorową postać ze studenckiego ruchu kabaretowego, świetnie znaną w środowiskach artystycznych Warszawy i Gdańska.
Ze wstępu prof. Andrzeja Zieniewicza

Agnieszka Osiecka (1936–1997) – polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyser teatralny i telewizyjny, dziennikarka. Od 1954 roku związana była ze Studenckim Teatrem Satyryków (STS), gdzie zadebiutowała jako autorka tekstów piosenek. Prowadziła w Polskim Radiu Radiowe Studio Piosenki, które wydało ponad 500 piosenek i pozwoliło na wypromowanie wielu wielkich gwiazd polskiej estrady. Od 1994 roku była związana z Teatrem Atelier w Sopocie, dla którego napisała swoje ostatnie sztuki i songi. Dorobkiem Agnieszki Osieckiej zajmuje się założona przez córkę poetki Agatę Passent Fundacja Okularnicy. Pośmiertnie została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 32,84

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
32,84 zł gandalf.com.pl
mobi epub
32,93 zł ibuk.pl
mobi epub
33,14 zł empik.pl
mobi epub
35,28 zł ravelo.pl
mobi epub
35,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
36,46 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  23,52 zł
w programie Nexto Premium
37,24 zł nexto.pl
mobi epub
39,20 zł woblink.pl
mobi epub
od 35,28 zł
(dla stałych klientów)
39,20 zł ebookpoint.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
39,20 zł legimi.com
mobi epub
39,20 zł publio.pl
mobi epub
39,20 zł virtualo.pl
mobi
35,30 zł zinamon.pl
epub
35,30 zł zinamon.pl

Agnieszka Osiecka - inne e-booki

Dzienniki Agnieszki Osieckiej - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Dzienniki 1945-1950"