ISBN:9788379615858

Matematyka życia. Jak równania pomagają odkrywać tajemnice natury

Autor: Ian Stewart

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 472

Opłacalność: 5.67 zł/100 stron

Oszczędzasz: 24%

W swojej najnowszej książce Ian Stewart opowiada, jak matematyka pomaga nam w odkrywaniu tajemnic życia. Dzięki matematyce uczonym udaje się wyjaśnić ukrytą złożoność roślin i zwierząt, rzucić nowe światło na zachowanie i wzajemne oddziaływanie organizmów.

W sposób niezwykle klarowny i intrygujący Ian Stewart omawia matematyczne aspekty badań nad życiem, między innymi ukryte mechanizmy żywych komórek, działanie mózgu i zachowanie wirusów. Zastanawia się nad możliwościami zaprojektowania i stworzenia sztucznych form życia i szacuje prawdopodobieństwo istnienia organizmów żywych w innych zakątkach Wszechświata. 

Rozważa nawet intrygującą kwestię, skąd na ciele tygrysa wzięły się pręgi i dlaczego jaszczurki szukające partnerek grają ze sobą w nożyce, papier, kamień.

„Matematyka życia”, bogata w niezwykle ciekawe informacje i napisana z charakterystyczną dla Stewarta lekkością, głęboko zapadnie w pamięć czytelnikom. Ukazuje sposób, w jaki matematyka kształtuje nasze rozumienie rzeczywistości.

„The Guradian”

Ian Stewart – światowej sławy matematyk i autor bestsellerowych książek popularnonaukowych. Jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu w Warwick, gdzie wciąż prowadzi aktywną działalność naukową. W roku 2001 otrzymał nagrodę Towarzystwa Królewskiego im. Michaela Faradaya za popularyzację nauki. Jest autorem licznych książek popularnonaukowych poświęconych matematyce, z których na język polski przetłumaczono dotychczas m.in.: „Oswajanie nieskończoności”, „Histerie matematyczne”, „Listy do młodego matematyka”, „Krowy w labiryncie i inne eksploracje matematyczne”, „Jak pokroić tort i inne zagadki matematyczne”, „Dlaczego prawda jest piękna”, „Stąd do nieskończoności”, „17 równań, które zmieniły świat” oraz „Nauka Świata Dysku I, II, III” (z Terrym Pratchettem i Jackiem Cohenem).

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 26.75 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
26.75 zł litres.pl
mobi epub
27.75 zł helion.pl
mobi epub
od 24.98 zł
(dla stałych klientów)
27.75 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27.95 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29.92 zł bramynauki.pl
mobi epub
31.68 zł swiatebookow.pl
mobi epub
32.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
35.20 zł empik.pl
mobi epub
  21.12 zł
w programie Nexto Premium
35.20 zł nexto.pl
mobi epub
35.20 zł ibuk.pl
mobi epub
35.20 zł virtualo.pl
mobi epub
35.20 zł publio.pl
mobi
31.70 zł zinamon.pl
epub
31.70 zł zinamon.pl
epub
36.20 zł
(z kodem prom.)
36.20 zł woblink.pl

Ian Stewart - inne e-booki

E-booki podobne do "Matematyka życia. Jak równania pomagają odkrywać tajemnice natury"