Złodziej wrót

Autor: Orson Scott Card

Seria wydawnicza: Magowie Mitheru, część 2.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 440

Opłacalność: 4.39 zł/100 stron

Oszczędzasz: 33%

„Złodziej Wrót” to druga, po „Zaginionych Wrotach”, część nowej serii młodzieżowej autora kultowej „Gry Endera”.

Orson Scott Card przedstawia niezwykłą współczesną baśń o klanie magów, przebywających na wygnaniu w naszym świecie, którzy żyją w stanie rozejmu z innymi klanami, do czasu gdy narodziny Danny’ego Northa rozniecają na nowo płomień wojny. Danny North jest magiem wrót, pierwszym od tysiąca lat, i może pootwierać zamki, które bronią dostępu do ich wspólnej ojczyzny, świata Westil.
To, że Danny North jest najpotężniejszym magiem na Ziemi i Westilu, wcale nie ułatwia mu życia w szkole średniej. Spontanicznie czynione przez niego cuda tylko utrudniają ukrywanie się przed Rodzinami, które chcą albo nim zawładnąć, albo go zabić. Danny wie, że gotowe są wykorzystać przeciwko niemu jego przyjaciół. I zaczyna podejrzewać, że popełnił wielki błąd, posługując się zniewoloną mocą dawno nieżyjących magów do stworzenia Wielkich Wrót.
Tymczasem na Westilu zwyciężony Złodziej Wrót zachował tylko nieliczne swoje wrota. Obawia się, że brak doświadczenia Danny’ego, jego niewiedza o wielkiej wojnie sprzed stuleci, otworzy wielkiemu wrogowi przejście między światami. Nie brak mu też kłopotów w jego własnym świecie – mściwa królowa, walka o sukcesję, odtrącona kochanka króla.
Musi pokazać Danny’emu, dlaczego zamknął Wielkie Wrota. Musi uzmysłowić mu zagrożenie ze strony magów Bela, zanim będzie za późno…

Card to wybitny prozaik o wielu zaletach, z których główną jest jego dar do kreowania postaci, które czytelnik lubi i z którymi się utożsamia. 
„The Miami Herlad”

Card przedstawia nam cały wachlarz możliwości, jakie daje fantasy, a przy tym wplata je w swój misternie skonstruowany system magii. 
„Wall Street Journal”

Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. Do najsłynniejszych utworów autora należą ponadto: cykl o Alvinie Stwórcy, „Glizdawce” czy saga „Powrót do domu”. „Złodziej Wrót” to druga część nowej serii młodzieżowej autora.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 19,30

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
19,30 zł litres.pl
mobi epub
od 19,96 zł
(dla stałych klientów)
22,18 zł ebookpoint.pl
mobi epub
24,14 zł gandalf.com.pl
mobi epub
25,92 zł swiatebookow.pl
mobi epub
26,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
28,80 zł ibuk.pl
mobi epub
28,80 zł empik.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
28,80 zł legimi.com
mobi epub
  15,84 zł
w programie Nexto Premium
28,80 zł nexto.pl
mobi epub
28,80 zł virtualo.pl
mobi epub
28,80 zł publio.pl
mobi epub
20,90 zł
(z kodem prom.)
30,90 zł woblink.pl
mobi
25,90 zł zinamon.pl
epub
25,90 zł zinamon.pl

Orson Scott Card - inne e-booki

Magowie Mitheru - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Złodziej wrót"