Generał.Wojciech Jaruzelski w rozmowie z Janem Osieckim

Autor: Jan Osiecki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 656

Opłacalność: 6.01 zł/100 stron

Oszczędzasz: 23%

Z niezobowiązujących początkowo rozmów z głównym bohaterem, z czasem narodził się pomysł – wspólny Wojciecha Jaruzelskiego i autora – aby spróbować uczynić je kanwą biografii generała. Biografii w założeniu obiektywnej, ani napastliwej, ani uzasadniającej tezę o krystalicznej uczciwości i poczuciu honoru człowieka, któremu przyszło rządzić Polską w czasach przełomu. Prezentowana Czytelnikowi pozycja jest próbą zrozumienia niełatwego życiorysu, złożenia w całość układanki z okruchów ludzkiej pamięci i wyszperanych w zakamarkach archiwów dokumentów, nierzadko mających swą publiczną premierę w tej właśnie książce. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że chłopak z ziemiańskiej rodziny, naznaczony traumą zesłania, zdecydował się przyjąć liturgię komunizmu za swoją i czynnie wdrażać ją w Polsce. Jak doszło – i czy doszło w ogóle – do przemiany, w efekcie której po latach Wojciech Jaruzelski został pierwszym prezydentem wolnej ojczyzny? 
W poszukiwaniu prawdy o człowieku i historii autor rozmawia ze świadkami wydarzeń sprzed lat i drobiazgowo analizuje tysiące dokumentów – poczynając od tych stworzonych na Kremlu i w państwach radzieckiej strefy wpływów, na regularnie dostarczanych Amerykanom raportach pułkownika Ryszarda Kuklińskiego kończąc. Benedyktyńska praca zaowocowała odnalezieniem prawdziwych perełek.

Jan Osiecki – z wykształcenia socjolog, z zawodu i pasji dziennikarz. Przez piętnaście lat odsłaniał kulisy prac polityków, przygotowując materiały dla „Newsweeka”, Radia PiN, Programu III Polskiego Radia oraz innych redakcji. 
Jest autorem wywiadu rzeki "Zbigniew Religa", "Człowiek z sercem w dłoni" oraz współautorem bestsellerowej serii książek "Ostatni lot", dziennikarskiego śledztwa dotyczącego przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.28 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 39,42

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 35,48 zł
(dla stałych klientów)
39,42 zł ebookpoint.pl
mobi epub
42,90 zł gandalf.com.pl
mobi epub
43,01 zł ibuk.pl
mobi epub
43,52 zł bramynauki.pl
mobi epub
46,08 zł ravelo.pl
mobi epub
46,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
47,62 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  30,72 zł
w programie Nexto Premium
48,64 zł nexto.pl
mobi epub
50,99 zł empik.pl
mobi epub
51,20 zł virtualo.pl
mobi epub
41,20 zł
(z kodem prom.)
51,20 zł woblink.pl
mobi epub
51,20 zł legimi.com
mobi epub
51,20 zł publio.pl
mobi
46,10 zł zinamon.pl
epub
46,10 zł zinamon.pl

Jan Osiecki - inne e-booki

E-booki podobne do "Generał.Wojciech Jaruzelski w rozmowie z Janem Osieckim"