Generał.Wojciech Jaruzelski w rozmowie z Janem Osieckim

Autor: Jan Osiecki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Stron: 656

Opłacalność: 5.07 zł/100 stron

Oszczędzasz: 35%

Z niezobowiązujących początkowo rozmów z głównym bohaterem, z czasem narodził się pomysł – wspólny Wojciecha Jaruzelskiego i autora – aby spróbować uczynić je kanwą biografii generała. Biografii w założeniu obiektywnej, ani napastliwej, ani uzasadniającej tezę o krystalicznej uczciwości i poczuciu honoru człowieka, któremu przyszło rządzić Polską w czasach przełomu. Prezentowana Czytelnikowi pozycja jest próbą zrozumienia niełatwego życiorysu, złożenia w całość układanki z okruchów ludzkiej pamięci i wyszperanych w zakamarkach archiwów dokumentów, nierzadko mających swą publiczną premierę w tej właśnie książce. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że chłopak z ziemiańskiej rodziny, naznaczony traumą zesłania, zdecydował się przyjąć liturgię komunizmu za swoją i czynnie wdrażać ją w Polsce. Jak doszło – i czy doszło w ogóle – do przemiany, w efekcie której po latach Wojciech Jaruzelski został pierwszym prezydentem wolnej ojczyzny? 
W poszukiwaniu prawdy o człowieku i historii autor rozmawia ze świadkami wydarzeń sprzed lat i drobiazgowo analizuje tysiące dokumentów – poczynając od tych stworzonych na Kremlu i w państwach radzieckiej strefy wpływów, na regularnie dostarczanych Amerykanom raportach pułkownika Ryszarda Kuklińskiego kończąc. Benedyktyńska praca zaowocowała odnalezieniem prawdziwych perełek.

Jan Osiecki – z wykształcenia socjolog, z zawodu i pasji dziennikarz. Przez piętnaście lat odsłaniał kulisy prac polityków, przygotowując materiały dla „Newsweeka”, Radia PiN, Programu III Polskiego Radia oraz innych redakcji. 
Jest autorem wywiadu rzeki "Zbigniew Religa", "Człowiek z sercem w dłoni" oraz współautorem bestsellerowej serii książek "Ostatni lot", dziennikarskiego śledztwa dotyczącego przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.28 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 33,28

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
33,28 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
34,30 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
od 36,86 zł
(dla stałych klientów)
40,96 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
42,50 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
45,16 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
46,08 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
46,08 zł bramynauki.pl
bez DRM mobi epub
46,50 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
47,62 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
  30,72 zł
w programie Nexto Premium
48,64 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
41,20 zł
(z kodem prom.)
51,20 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
51,20 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
51,20 zł legimi.com
bez DRM mobi epub
51,20 zł virtualo.pl
bez DRM mobi
46,10 zł zinamon.pl
bez DRM epub
46,10 zł zinamon.pl

Jan Osiecki - inne e-booki

E-booki podobne do "Generał.Wojciech Jaruzelski w rozmowie z Janem Osieckim"