ISBN:9788379650842

Bezpieczeństwo zgromadzeń. Komentarz praktyczny

Autor: Marcin Jurgilewicz

Wydawnictwo: Editions Spotkania Spółka z o.o. S.K.A

BEZPIECZEŃSTWO ZGROMADZEŃ to najbardziej aktualny przewodnik, uwzględniający zapisy nowej ustawy o zgromadzeniach z 24 lipca 2015 r.

Jednym z podstawowych elementów systemu państwa demokratycznego jest prawo obywateli do organizowania i udziału w zgromadzeniach publicznych.

Niniejsza publikacja ma charakter praktycznego przewodnika, którego odbiorcami są przede wszystkim organizatorzy zgromadzeń oraz urzędnicy z jednostek samorządu lokalnego (gminnego), w którego kompetencji jest podejmowanie określonych decyzji administracyjnych. Korzystać z niej powinni również członkowie formacji porządkowych odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa osobistego uczestników zgromadzeń oraz porządku publicznego w miejscu ich organizacji.

Publikacja została opracowana w formie komentarza do cytowanych przepisów w prawodawstwie polskim i unijnym, zawiera najistotniejsze przykłady z orzecznictwa sądów polskich, z tego tez względu może być ona również adresowana do studentów kierunków bezpieczeństwa wewnętrznego i pokrewnych.

Istotną cechą publikacji jest zestawienie wzorów kompletnych dokumentów niezbędnych przy organizowaniu zgromadzeń, administracyjnym wydawaniu zgody oraz w trybie odwoławczym.

Marcin JURGILEWICZ - adwokat, doktor nauk prawnych, adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych i Administracji Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie. Autor i współautor publikacji dotyczących bezpieczeństwa państwa, bezpieczeństwa i porządku ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz wybranych problemów z zakresu prawa administracyjnego i karnego.

Najlepsza cena: Ebuczek
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 16.83 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
16.83 zł ebuczek.pl
pdf
od 16.20 zł
(dla stałych klientów)
18.00 zł ebookpoint.pl
pdf
18.33 zł gandalf.com.pl
pdf
20.02 zł swiatebookow.pl
pdf
20.02 zł swiatebookow.pl
pdf
20.30 zł zinamon.pl
pdf
22.50 zł litres.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
22.50 zł ibuk.pl

Marcin Jurgilewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Bezpieczeństwo zgromadzeń. Komentarz praktyczny"