Między wykluczeniem a integracją - realizacja praw dziecka niepełnosprawnego i jego rodziny. Analiza socjologiczna

Autor: Grażyna Mikołajczyk-Lerman

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Stron: 290

Opłacalność: 5.14 zł/100 stron

Podjęty w pracy problem stanowi diagnozę sytuacji dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin głównie w kontekście funkcjonowania społecznego oraz możliwości realizacji uprawnień gwarantowanych w konwencjach międzynarodowych ratyfikowanych przez polski rząd.

 

Książka obejmuje dogłębną wielodyscyplinarną i wielokontekstową analizę takich podstawowych pojęć, jak niepełnosprawność, wykluczenie, co podkreśla naukowy charakter recenzowanego opracowania. Ponadto Autorka przedstawiła różne koncepcje z uwzględnieniem dynamiki zmian w ich rozumieniu i interpretacjach. Szczególnie cennym i nowatorskim podejściem do prezentacji problematyki pracy i dalszej operacjonalizacji problemów badawczych jest szczegółowa prezentacja wszystkich międzynarodowych, europejskich i krajowych konwencji, a także innych aktów prawnych o charakterze ogólnym i szczegółowym obejmujących prawa dzieci niepełnosprawnych i zobowiązania poszczególnych krajów (na różnych poziomach administracji) do ich przestrzegania.

 

 

Książka znajdzie wielu odbiorców zarówno z kręgu badaczy problemów społecznych, jak i rodzinnych dotyczących dzieci i młodzieży niepełnosprawnej i ich rodzin, ale również praktyków wspierających osoby niepełnosprawne i ich rodziny w procesie ich edukacji i rozwoju społecznego przygotowującego do w miarę aktywnego, zintegrowanego społecznie dorosłego życia.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 14,91

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
od 13,42 zł
(dla stałych klientów)
14,91 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
14,96 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
17,10 zł eplaton.pl
bez DRM pdf Po rejestracji »
18,05 zł nexto.pl
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
18,24 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
19,00 zł virtualo.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
19,00 zł legimi.com
bez DRM pdf
19,00 zł koobe.pl
bez DRM pdf
19,00 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
20,50 zł zinamon.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
20,52 zł ravelo.pl

E-booki podobne do "Między wykluczeniem a integracją - realizacja praw dziecka niepełnosprawnego i jego rodziny. Analiza socjologiczna"