Employer branding czyli zarządzanie marką pracodawcy. Uwarunkowania, procesy, pomiar

Autor: Katarzyna Wojtaszczyk

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Stron: 252

Opłacalność: 6.1 zł/100 stron

Employer branding jest jedną z najnowszych koncepcji zarządzania. Podejście to łączy ze sobą zarządzanie dwoma najważniejszymi niematerialnymi zasobami organizacji: zasobami ludzkimi oraz marką.

Każda organizacja, która występuje w roli podmiotu zatrudniającego, ma swoją, mocniejszą lub słabszą, markę pracodawcy. W przypadku Polski, o czym świadczyć mogą liczne doniesienia medialne lub doświadczenia dużej części pracujących rodaków, dbałość o markę pracodawcy nie należy do grupy priorytetowych działań organizacji. W efekcie, w sytuacji spadającego poziomu bezrobocia (jak przykładowo w roku 2008), wiele podmiotów gospodarczych ma kłopoty nie tylko z zatrzymaniem w firmie obecnych pracowników, ale i pozyskiwaniem nowych kadr.

To właśnie powyższe przesłanki stanowiły główny powód zainteresowania się autorki problematyką employer branding, koncepcją, która, gdy stosowana jest w praktyce, stanowić może remedium na problemy organizacji z utrzymywaniem, zatrudnianiem czy motywowaniem pracowników.

Niniejsze opracowanie ma głównie charakter poznawczy. Prezentowane treści mają na celu odpowiedzieć na dwa zasadnicze pytania: po pierwsze, dlaczego należy stosować employer branding; po drugie, w jaki sposób zarządzać marką organizacji jako pracodawcy. Odpowiedzi na pierwsze z pytań szukano w charakterze przemian dokonujących się we współczesnych organizacjach i ich otoczeniu. Wskazówek, dotyczących kreowania marki pracodawcy oraz umacniania jej siły, dostarczył z kolei dorobek nauki w zakresie zarządzania, a w szczególności zarządzania zasobami ludzkimi oraz marketingu.

 

Aby jak najdokładniej wyjaśnić istotę omawianej koncepcji, wyniki studiów literaturowych uzupełniono rezultatami badań empirycznych. W ramach badań opracowano instrumentarium badawcze, służące pomiarowi wizerunku marki pracodawcy i określeniu efektów tej siły w postaci postaw i zachowań pracowniczych zaliczanych do grupy lojalnościowych. W efekcie udało się poznać naturę marki organizacji jako pracodawcy oraz opracować wskazówki w zakresie zarządzania, których wdrożenie pozwoli organizacjom wzmacniać siłę ich employer brands.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 15,36

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
15,36 zł ibuk.pl
pdf
17,28 zł ravelo.pl
pdf
17,28 zł swiatebookow.pl
pdf
17,30 zł zinamon.pl
pdf
14,90 zł
(z kodem prom.)
19,20 zł woblink.pl
pdf
21,17 zł onepress.pl
pdf
od 19,05 zł
(dla stałych klientów)
21,17 zł ebookpoint.pl
pdf
22,58 zł gandalf.com.pl
pdf
  16,20 zł
w programie Nexto Premium
25,65 zł nexto.pl
pdf
27,00 zł legimi.com
pdf
27,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Employer branding czyli zarządzanie marką pracodawcy. Uwarunkowania, procesy, pomiar"