Dziedzictwo pogranicza. Realizacja praw mniejszości polskiej na Litwie, Białorusi, Ukrainie i w Czechach oraz mniejszości białoruskiej, litewskiej, ukraińskiej i czeskiej w Polsce

Autor: Dariusz Górecki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Na obszarze każdego państwa występują mniejszości narodowe. Niektóre z nich mają charakter autochtoniczny, będący najczęściej rezultatem przesuwania granic państwowych, niektóre zaś - napływowy. Monografię rozpoczynają rozważania dotyczące mniejszości narodowych w świetle teoretycznej refleksji polityczno-prawnej i autochtonicznego charakteru ludności polskiej na Litwie, Białorusi, Ukrainie iw Czechach oraz tych mniejszości w Polsce. W latach dziewięćdziesiątych XX w. Polska zawarła dwustronne traktaty o przyjaźni m.in. z Litwą, Białorusią, Ukrainą oraz Czeską i Słowacką Republiką Federacyjną. Traktaty zawierają normy regulujące prawa mniejszości polskiej w tych państwach oraz na zasadzie wzajemności prawa tych mniejszości zamieszkujących w Polsce. Upływ blisko 20 lat od zawarcia traktatów uzasadnia przeprowadzenie analizy realizacji ich postanowień w praktyce. I temu zagadnieniu poświęcona jest książka.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 22,38

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
od 20,14 zł
(dla stałych klientów)
22,38 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
od 20,23 zł
(dla stałych klientów)
22,48 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
22,58 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
22,58 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
  16,20 zł
w programie Nexto Premium
25,65 zł nexto.pl
bez DRM pdf
25,65 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
26,88 zł ibuk.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
27,00 zł legimi.com
bez DRM pdf
27,00 zł virtualo.pl
bez DRM pdf
30,20 zł zinamon.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
30,24 zł ravelo.pl

Dariusz Górecki - inne e-booki

E-booki podobne do "Dziedzictwo pogranicza. Realizacja praw mniejszości polskiej na Litwie, Białorusi, Ukrainie i w Czechach oraz mniejszości białoruskiej, litewskiej, ukraińskiej i czeskiej w Polsce"