Współczesne wyzwania miast i regionów

Autor: Aleksandra Jewtuchowicz, Agnieszka Rzeńca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

 Głównym wyzwaniem, przed jakim obecnie stoją wszystkie gospodarki, bez względu na ich wielkość i zaawansowanie w rozwoju lub w transformacji jest globalizacja i ściśle z nią związana regionalizacja. Z jednej strony obserwujemy zjawisko coraz większego umiędzynarodowienia produkcji, co powoduje rozbicie przestrzeni lokalnej. Z drugiej, w miarę pogłębiania się tego procesu wzrasta znaczenie poziomu lokalnego i regionalnego w rozwoju ekonomicznym.
Globalizacja jest procesem dynamicznym, którego rezultaty są jeszcze trudne do określenia, ponieważ jej przebieg warunkują zjawiska z pozoru przeciwstawne, przeplatające się wzajemnie i pojawiające się równocześnie w skali świata oraz wewnątrz mniejszych obszarów, takich jak kraje, miasta i regiony.
Jest ona jednym z głównych problemów, przed którymi staje współczesny człowiek, i oznacza jakościowe zmiany i pojawienie się nowego paradygmatu, określającego nowe ramy odniesienia dla gospodarek i społeczeństw.
Problemy te są przedmiotem rozważań i myślą przewodnią prezentowanej monografii.
Poruszane w opracowaniu zagadnienia były i są przedmiotem ożywionej dyskusji w środowisku zarówno teoretyków, jak i praktyków zajmujących się rozwojem miast i regionów. Autorzy mają nadzieję, że książka zainteresuje osoby zajmujące się zagadnieniami rozwoju regionalnego w sposób profesjonalny, a także wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć więcej o otaczającej ich rzeczywistości.
Najlepsza cena: OnePress
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 12,46

Formaty Cena Księgarnia
pdf
12,46 zł onepress.pl
pdf
od 11,21 zł
(dla stałych klientów)
12,46 zł ebookpoint.pl
pdf
12,56 zł gandalf.com.pl
pdf
  9,00 zł
w programie Nexto Premium
14,25 zł nexto.pl
pdf
14,26 zł swiatebookow.pl
pdf
15,00 zł virtualo.pl
pdf
15,01 zł legimi.com

Aleksandra Jewtuchowicz, Agnieszka Rzeńca - inne e-booki

E-booki podobne do "Współczesne wyzwania miast i regionów"