Testament – prawo a praktyka Królestwa Polskiego. W świetle akt notariuszy zgierskich w latach 1826–1875

Autor: Justyna Bieda

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

 Książka stanowi pierwsze we współczesnej literaturze kompleksowe opracowanie zagadnienia prawa testamentowego obowiązującego w Królestwie Polskim, przedstawione na tle praktyki, tj. XIX-wiecznych testamentów publicznych, własnoręcznych i tajemnych, znajdujących się w aktach kancelarii notarialnych w Zgierzu (1826–1875). W rozprawie zostały wykorzystane ówcześnie obowiązujące akty prawne (m.in. Kodeks Napoleona, Kodeks Cywilny Królestwa Polskiego, ustawa o organizacji notariatu) oraz bogata literatura przedmiotu, włącznie z najnowszą.
Dla przybliżenia dzisiejszemu Czytelnikowi obszernego, różnorodnego, a tym samym interesującego materiału, analiza postanowień testamentów oraz przepisów prawa została poparta cytatami z zachowaniem ich oryginalnego brzmienia.
Autorka kompleksowo omawia konstrukcję instytucji testamentu od strony prawnej, a przy tym łączy materię prawa spadkowego z innymi działami prawa cywilnego, szczególnie osobowego i rodzinnego, dokonuje prawidłowej egzegezy licznych norm ustawowych, jak też, co istotne, konfrontuje je z prawem współczesnym oraz nie waha się przedstawiać własnych trafnych ocen. Książka stanowi wartościową pozycję nie tylko dla historyków prawa, lecz i szerszego kręgu odbiorców. Jest oryginalnym, ważnym poznawczo przejawem erudycji i znajomości epoki.
Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 18,95

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
od 17,06 zł
(dla stałych klientów)
18,95 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
19,15 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
20,02 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
21,50 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
21,54 zł eplaton.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
21,55 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
21,55 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
  14,36 zł
w programie Nexto Premium
22,74 zł nexto.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
23,94 zł legimi.com
bez DRM pdf
23,94 zł virtualo.pl

Justyna Bieda - inne e-booki

E-booki podobne do "Testament – prawo a praktyka Królestwa Polskiego. W świetle akt notariuszy zgierskich w latach 1826–1875"