Kreatywność językowa w komunikowaniu (się)

Autor: Katarzyna Burska, Bartłomiej Cieśla

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

 W publikacji pokazano różne sposoby twórczego wykorzystania języka w literaturze, sztuce i edukacji. Młodzi adepci językoznawstwa, kulturoznawstwa, literaturoznawstwa, dziennikarstwa i filozofii dzielą się spostrzeżeniami na temat kreacyjnych możliwości tkwiących zarówno w samym języku, jak i jego użytkownikach. Zebrane artykuły dotyczą atrakcyjnych zabiegów słownych i słowno-wizualnych wykorzystywanych we współczesnej komunikacji.
Poruszone zostały zagadnienia kreatywności genologicznej, innowacji w przekładach i oryginalności słownej w rozmaitych odmianach polszczyzny. Analizy licznych przekazów służące systematyzacji i pogłębieniu wiedzy w szerokim obszarze wskazanych problemów uzupełnione są o teoretyczne rozważania nad komunikacją, kreatywnością językową i sposobami jej rozwijania.
Książka adresowana jest nie tylko do humanistów zajmujących się opisem komunikatów językowych, ale też do wszystkich osób, które chciałyby popracować nad własnymi umiejętnościami pisarskimi i rozwijać kompetencje językowe.
Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 17,39

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 15,65 zł
(dla stałych klientów)
17,39 zł ebookpoint.pl
pdf
20,02 zł gandalf.com.pl
pdf
  14,36 zł
w programie Nexto Premium
22,74 zł nexto.pl
pdf
23,94 zł legimi.com
pdf
23,94 zł virtualo.pl
pdf
24,35 zł ravelo.pl
pdf
24,35 zł swiatebookow.pl
pdf
24,40 zł zinamon.pl

Katarzyna Burska, Bartłomiej Cieśla - inne e-booki

E-booki podobne do "Kreatywność językowa w komunikowaniu (się)"