Nowoczesne metody i narzędzia zarządzania rozwojem lokalnym i regionalnym

Autor: Aleksandra Nowakowska

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Prezentowany zbiór wypełnia lukę na rynku wydawniczym w zakresie współczesnych metod i narzędzi zarządzania rozwojem. Ze względu na swoją zawartość wpisuje się w nowy paradygmat, określany mianem terytorialnego podejścia do rozwoju. Zaproponowano w nim nowe metody i sposoby stymulowania rozwoju w wymiarze regionalnym i lokalnym, których ucieleśnieniem jest paradygmat terytorialnej polityki rozwoju (ang. place based policy). Nowe podejście terytorialne eksponuje konieczność terytorialnego zróżnicowania polityki rozwoju – odejście od uniwersalnego modelu polityki na rzecz polityki zróżnicowanej terytorialnie, w zależności od specyficznych zasobów, problemów i mechanizmów rozwoju. Akcentuje znaczenie kapitałów terytorialnych, integracji i partycypacji społecznej, innowacyjnego podejścia do rozwoju poprzez wykorzystanie innowacyjnych metod i narzędzi informatycznych zarządzania rozwojem.
W książce omówiono nowe lub mało spopularyzowane metody i narzędzia zarządzania rozwojem lokalnym/regionalnym. Całość publikacji składa się z pięciu rozdziałów stanowiących odrębne bloki tematyczne, skomponowanych w logiczny i przejrzysty sposób. Są to: zintegrowane plany rozwoju (rozdz. 1); partycypacyjne instrumenty zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego (rozdz. 2); systemy informacji przestrzennej jako narzędzie partycypacyjnej polityki rozwoju lokalnego (rozdz. 3); tematyzacja przestrzeni jako metoda zarządzania rozwojem lokalnym (rozdz. 4) oraz zasobooszczędne gospodarowanie w jednostkach samorządu terytorialnego (rozdz. 5).
Monografia jest adresowana przede wszystkim do praktyków i teoretyków, zajmujących się problemami zarządzania rozwojem lokalnym i regionalnym, ale także do studentów i absolwentów różnych kierunków ekonomicznych, gospodarki przestrzennej, geografii gospodarczej, socjologii przestrzeni czy ochrony środowiska. Jest ona dedykowana wszystkim tym, którzy w myśl idei wpółzarządzania aktywnie wpisują się kształtowanie procesów rozwoju miast i regionów.
 
Najlepsza cena: OnePress
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 20,80

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
26,25 zł litres.pl
pdf
20,80 zł onepress.pl
pdf
od 18,72 zł
(dla stałych klientów)
20,80 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
21,00 zł ibuk.pl
pdf
21,45 zł gandalf.com.pl
pdf
22,84 zł vagabook.pl
pdf
23,60 zł zinamon.pl
pdf
24,94 zł swiatebookow.pl
pdf
  15,75 zł
w programie Nexto Premium
26,25 zł nexto.pl
pdf
26,25 zł virtualo.pl
pdf
16,25 zł
(z kodem prom.)
26,25 zł woblink.pl

Aleksandra Nowakowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Nowoczesne metody i narzędzia zarządzania rozwojem lokalnym i regionalnym"