Prawo jako narzędzie sprawiedliwej kooperacji w społeczeństwie demokratycznym. Filozofia polityczna Johna Rawlsa z perspektywy prawniczej

Autor: Michał Rupniewski

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

 Zastosowanie kategorii filozofii politycznej do zagadnień filozofii prawa jest propozycją niezwykle koncepcyjnie śmiałą. Nie mniej śmiała jest skala tego zabiegu, zawarta w książce, gdyż obejmuje zręby całego porządku prawnego, a nie tylko jego poszczególne instytucje. Osiągnięcia te nie tylko metodologicznie imponują, ale też wskazują na ich unikatowy charakter, gdyż w literaturze przedmiotu łatwo wskazać na celowe i świadome oddzielanie filozofii politycznej i filozofii prawa, trudno natomiast znaleźć propozycję zatarcia ich granicy. Przedmiotem rozprawy jest filozofia polityczna Johna Rawlsa (1921–2002), słynnego XX-wiecznego filozofa, który do dzisiaj inspiruje badaczy na całym świecie. Autor docieka, jakiego rodzaju koncepcję prawa można zrekonstruować zarówno z wczesnej, jak i późnej doktryny Rawlsa. W centrum rozważań znajduje się problem instytucji pluralistycznego społeczeństwa demokratycznego, co czyni niniejszą pozycję ważną dla filozofów polityki czy prawa, a także dla praktyków – prawników i polityków.
Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 17,32

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 15,59 zł
(dla stałych klientów)
17,32 zł ebookpoint.pl
pdf
17,52 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
17,81 zł ibuk.pl
pdf
18,86 zł ravelo.pl
pdf
18,86 zł swiatebookow.pl
pdf
18,90 zł zinamon.pl
pdf
  12,57 zł
w programie Nexto Premium
19,90 zł nexto.pl
pdf
14,90 zł
(z kodem prom.)
20,95 zł woblink.pl
pdf
20,95 zł legimi.com
pdf
20,95 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Prawo jako narzędzie sprawiedliwej kooperacji w społeczeństwie demokratycznym. Filozofia polityczna Johna Rawlsa z perspektywy prawniczej"