ISBN:9788379696017

Kapitał społeczny a postawy i działania przedsiębiorcze mieszkańców Łodzi

Autor: Monika Mularska-Kucharek

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

 Książka poświęcona jest problematyce kapitału społecznego. Zawarto w niej przegląd podstawowych koncepcji kapitału społecznego, a także charakterystykę jego poszczególnych komponentów. Skoncentrowano się też na społecznym i psychologicznym aspekcie przedsiębiorczości. Stanowi próbę egzemplifikacji związków pomiędzy kapitałem społecznym a przedsiębiorczością. Opisano kwestie dotyczące przedmiotu i problematyki badań, głównych pojęć, hipotez badawczych. Wnioski płynące z zawartych wyników i podjętych rozważań pozwalają określić stan kapitału społecznego łodzian, poziom przedsiębiorczości, czyli informacje na temat postaw i działań o charakterze przedsiębiorczym.
Praca jest wartościowym i cennym wkładem w wiedzę zarówno od strony poznawczej, jak i teoretycznej. Ma też walory diagnostyczne. Opisano w niej istotne aspekty życia społecznego Łodzi, przede wszystkim te o ważnym społecznym wydźwięku. Kapitał społeczny traktowany jest jako jeden z głównych czynników (pomijając czynniki makrospołeczne) odpowiedzialnych za powstawanie i utrzymywanie się nierówności. Przesądza on także o możliwościach i szansach jednostki w gospodarce kapitalistycznej, a przedsiębiorczość postrzega się również jako postawę ułatwiającą funkcjonowanie we współczesnym świecie.
Uzyskane wyniki mają znaczenie zarówno dla kreatorów życia społecznego, jak i indywidualnych jednostek chcących mieć kontrolę nad swoim życiem, a także dla tych, którzy pragną osiągać więcej w kwestiach materialnych i niematerialnych.
Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
10.97 zł ibuk.pl
pdf
od 14.72 zł
(dla stałych klientów)
16.35 zł ebookpoint.pl
pdf
16.35 zł onepress.pl
pdf
17.20 zł ebuczek.pl
pdf
18.00 zł zinamon.pl
pdf
18.40 zł gandalf.com.pl
pdf
  11.97 zł
w programie Nexto Premium
18.55 zł nexto.pl
pdf
19.95 zł legimi.com
pdf
19.95 zł swiatebookow.pl
pdf
19.95 zł virtualo.pl

Monika Mularska-Kucharek - inne e-booki

E-booki podobne do "Kapitał społeczny a postawy i działania przedsiębiorcze mieszkańców Łodzi"