Jurysprudencja 5/2014

Autor: Joanna Helios

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Głównym celem monografii było zbadanie adekwatności wypracowanych w teorii prawa koncepcji podziału na prawo publiczne i prawo prywatne w prawie Unii Europejskiej. Na marginesie zasadniczych rozważań uwzględniono również dyskusję nad Europejskim Kodeksem Cywilnym, harmonizacją/unifikacją prawa prywatnego i refleksję nad rolą prawa prywatnego w procesie integracji społecznej. W publikacji można wyodrębnić trzy obszary problemowe: 1) adekwatność wyróżnienia prawa prywatnego UE jako rodzaju prawa; 2) kwestię uzasadnienia podziału europejskiego prawa na publiczne i prywatne; 3) modernistyczne uwikłania unijnego prawa prywatnego.

Procesy integracji europejskiej oraz globalizacyjne „narzucają” nowe rozumienie prawa publicznego i prawa prywatnego. Wiąże się to ściśle ze zjawiskami: publicyzacji prawa prywatnego, prywatyzacji prawa publicznego oraz multicentryzmem. Na prawo prywatne Unii Europejskiej składa się wiele aktów unijnych o charakterze wiążącym i niewiążącym. Dyrektywy unijne w większości dotyczą obrotu konsumenckiego i są wdrażane za pomocą procedur administracyjnoprawnych, co stanowi pogwałcenie założeń prawa prywatnego. Do prawa prywatnego Unii Europejskiej trzeba również zaliczyć prawo międzynarodowe prywatne.

Książka skierowana jest zarówno do teoretyków i filozofów prawa, dogmatyków prawa międzynarodowego i europejskiego, cywilistów, komparatystów i historyków prawa, jak też do wszystkich zainteresowanych prawem prywatnym, które może być szansą dla rozbudowy Wspólnoty.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 23.92 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
29.90 zł litres.pl
mobi epub
25.50 zł ebuczek.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
23.92 zł ibuk.pl
pdf
od 21.62 zł
(dla stałych klientów)
24.02 zł ebookpoint.pl
pdf
25.71 zł vagabook.pl
pdf
26.90 zł zinamon.pl
pdf
27.27 zł gandalf.com.pl
pdf
  17.94 zł
w programie Nexto Premium
27.81 zł nexto.pl
pdf
29.90 zł swiatebookow.pl
pdf
29.90 zł swiatebookow.pl
pdf
29.90 zł virtualo.pl

Joanna Helios - inne e-booki

E-booki podobne do "Jurysprudencja 5/2014"