Szekspir na blogu

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Oszczędzasz: 20%

W książce zawarto opis badań różnych aspektów twórczości i recepcji dzieł Szekspira na świecie i w Polsce. Jako wynik samodzielnych dociekań są one przedstawione w niekonwencjonalnej i nowoczesnej formie.

Metamorfozy kulturowe, jakie zaszły w społeczeństwach zachodnich pod wpływem nowych mediów w przeciągu ostatnich dwóch dekad, objęły zasięgiem również tzw. kulturę wysoką, do której niewątpliwie przez wieki zaliczano twórczość elżbietańskiego dramaturga. Wpisując nazwisko Shakespeare w wyszukiwarkę internetową, okaże się, że jest on popularny niczym niejedna popikona. Powstają strony poświęcone jemu i jego twórczości, tworzone zarówno przez szekspirologów, takich jak Stanley Wells, Michael Best czy Hardy M. Cook i jednostki naukowe np. Shakespeare Birthplace Trust albo International Shakespeare Association, jak i internautów–amatorów zafascynowanych jego twórczością, bądź przypadkowo (jednorazowo) powołujących się na Szekspira. Jednym z rodzajów stron dedykowanych Szekspirowi lub takich, gdzie pojawia się wzmianka z jego nazwiskiem albo odniesieniem do jego sztuki, jest blog.

Swobodę i fantazję można a priori uznać za towarzyszące twórczości Szekspira, jak również autorkom niniejszych szkiców. Dodatkowy walor stanowi załączona bibliografia, „Szekspir na blogu i nie tylko”, obejmująca strony internetowe istniejących blogów, dzieł dostępnych w Internecie, witryn informacyjnych, czasopism i bibliotek, stowarzyszeń i organizacji.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 15,95

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
od 14,36 zł
(dla stałych klientów)
15,95 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
16,00 zł ibuk.pl
mobi epub pdf
16,34 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
17,40 zł vagabook.pl
mobi epub pdf
  12,00 zł
w programie Nexto Premium
20,00 zł nexto.pl
mobi epub pdf
20,00 zł publio.pl
mobi epub pdf
20,00 zł virtualo.pl
mobi epub
19,00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
20,00 zł empik.pl
mobi epub
20,00 zł litres.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
20,00 zł woblink.pl
mobi
18,00 zł zinamon.pl
epub
18,00 zł zinamon.pl
pdf
18,00 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Szekspir na blogu"