Mikropolis. Socjologia miasta osobistego

Autor: Andrzej Majer

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Książka jest jednym z pierwszych w polskiej literaturze naukowej z dziedziny socjologii miasta przykładem zastosowania perspektywy antropologiczno­socjologicznej oraz paradygmatów interpretacyjnego i socjologii życia codziennego, czyli metodologii jakościowej, stosowanych w badaniach antropologicznych i etnologicznych. Podejście to pokazane jest na tle teoretycznych ujęć tematyki zamieszkiwania, lokalnej społeczności i nowych ruchów miejskich, poszukiwań istoty miasta i wyobrażeń na jego temat.
Problematyka książki skupia się wokół dwóch wątków. Pierwszym z nich i wiodącym jest mikropolis - koncepcja osobistego sposobu widzenia i przeżywania trzech podstawowych wymiarów: fragmentów przestrzeni miejskiej, części zbiorowości mieszkańców i wybranych wyobrażeń w dziedzinie literatury, mitów i empirycznych badań społecznych postaw, odpowiadająca rzeczywistemu trybowi eksplorowania czy użytkowania miejskiej przestrzeni. Drugim wątkiem jest Łódź z okresu dzieciństwa i młodości autora, rodzinna kamienica, podwórko i miasto opisywane z osobistego punktu widzenia - retrospekcja pokazująca świat już nieistniejący, zasługujący na przypomnienie.
Niewątpliwie publikacja spotka się z dużym zainteresowaniem nie tylko socjologów, lecz także antropologów, urbanistów, geografów miasta oraz współdecydujących o jakości życia w miejskich strukturach.
 
Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 15,50

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 13,95 zł
(dla stałych klientów)
15,50 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
16,00 zł ibuk.pl
pdf
16,74 zł gandalf.com.pl
pdf
17,40 zł vagabook.pl
pdf
18,00 zł zinamon.pl
pdf
19,00 zł swiatebookow.pl
pdf
20,00 zł legimi.com
pdf
  12,00 zł
w programie Nexto Premium
20,00 zł nexto.pl
pdf
20,00 zł virtualo.pl

Andrzej Majer - inne e-booki

E-booki podobne do "Mikropolis. Socjologia miasta osobistego"