Reinterpretacje. Percepcja i recepcja dzieł architektury na przykładzie świątyń jezuickich Ameryki Południowej okresu kolonialnego

Autor: Ewa Kubiak

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Prezentowane studium przybliża architekturę jezuitów w Ameryce Południowej w okresie kolonialnym. Czytelnik może zapoznać się zarówno ze skomplikowaną sytuacją kulturową, na której tle powstawały prezentowane obiekty, jak i z zaskakującym bogactwem form, które zostały wykreowane przez europejskich przybyszów w kontakcie z rdzennymi społecznościami. Sztuka barokowej Ameryki Łacińskiej jest zjawiskiem szczególnym. W zapoznaniu się z tą egzotyczną rzeczywistością pomaga bogaty materiał ilustracyjny, pozwalający na uświadomienie sobie odmienności barokowej architektury chrześcijańskiej w różnych zakątkach świata. W publikacji nie ograniczono się do obiektów dobrze znanych i projektowanych przez słynnych architektów, ale przedstawiono też architekturę andyjskich prowincji dawnego Wicekrólestwa Peru oraz misyjne świątynie w tropikalnych regionach dzisiejszych Boliwii, Paragwaju czy Brazylii. Książka przeznaczona jest dla historyków sztuki, jednak może stać się ciekawą lekturą dla osób, które – zafascynowane odległymi kulturami - chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o architekturze kolonialnej Ameryki Południowej, a także o tym, jak na przestrzeni wieków zmieniało się widzenie obiektów architektonicznych tego dalekiego kontynentu.  
Najlepsza cena: Septem
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 17,40

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
17,40 zł septem.pl
bez DRM pdf
od 15,66 zł
(dla stałych klientów)
17,40 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
17,60 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
18,41 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
19,80 zł eplaton.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
19,80 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
19,80 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
19,80 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
  13,20 zł
w programie Nexto Premium
20,90 zł nexto.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
14,90 zł
(z kodem prom.)
22,00 zł woblink.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
22,00 zł legimi.com
bez DRM pdf
22,00 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Reinterpretacje. Percepcja i recepcja dzieł architektury na przykładzie świątyń jezuickich Ameryki Południowej okresu kolonialnego"