ISBN:9788379765058

Historia Żydów

Autor: Simon Schama

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie

Oszczędzasz: 11%

To opowieść, jakich mało: epos o wytrwałości w obliczu zniszczenia, umiejętności przeżycia w czasach prześladowań, radości w czasach żalu, smakowania życia wbrew wszelkim przeciwnościom.

Opowieść, która rozciąga się na całe tysiąclecia i kontynenty. Od Indii po Andaluzję i od bazarów Kairu po uliczki Oksfordu. Zabiera w niezwykłe miejsca: do żydowskiego królestwa w górach południowej Arabii; do syryjskiej synagogi pełnej niezwykłych fresków; do gajów palmowych wymalowanych na żydowskich katakumbach w Rzymie. A opowiadają ją głosy czyste i głośne, od udręki i ekstazy autorów Biblii po wiersze miłosne pijących wino w ogrodach muzułmańskiej Hiszpanii.

Na stronach tej książki Talmud płonie na ulicach Paryża, szubienice kołyszą się wzdłuż londyńskich alei, a iluminator z Majorki na nowo rysuje świat; zapalane są świece, śpiewane pieśni, objucza się muły, a na morzach toną okręty pełne przypraw i klejnotów.

Przed naszymi oczyma rozgrywa się wielka opowieść. Nie, jak często sobie wyobrażano, oddzielnej kultury, lecz żydowskiego uniwersum zanurzonego w świecie ludów, wśród których Żydzi się znaleźli: od Egipcjan po Greków, od Arabów po chrześcijan.

I to właśnie czyni opowieść o Żydach opowieścią także o nas.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.31 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 50.27 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
50.27 zł gandalf.com.pl
mobi epub
54.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
55.11 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  35.94 zł
w programie Nexto Premium
55.71 zł nexto.pl
mobi epub
56.73 zł publio.pl
mobi epub
59.90 zł empik.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
59.90 zł legimi.com
mobi epub
59.90 zł virtualo.pl

E-booki podobne do "Historia Żydów"