ISBN:9788379766055

Człowiek, który zrozumiał naturę

Autor: Andrea Wulf

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie

Oszczędzasz: 13%

Najgłośniejsza biografia ostatnich lat i zwycięzca Costa Biography Award 2015!

 

Na cześć Alexandra von Humboldta nazwano miasta, rzeki, pasma górskie, prąd oceaniczny, pingwina, gigantyczną kałamarnicę – a nawet morze na Księżycu.

 

Jego barwne życie jest jak żywcem wyjęte z powieści przygodowej: Humboldt zapuścił się w lasy deszczowe, wspiął na najwyższe wulkany świata, był podziwiany przez książąt i prezydentów, uczonych i poetów. Inspirował Napoleona, Darwina, Bolívara a nawet kapitana Nemo z powieści Verne’a. Idee i odkrycia tego wielkiego naukowca zrewolucjonizowały i ukształtowały naukę, ochronę przyrody, politykę i sztukę. 

Andrea Wulf zabiera nas w fantastyczną podróż jego śladami – w wyścig przez Rosję zakażoną wąglikiem i wyprawę tropikalnymi rzekami pełnymi krokodyli – i pokazuje, dlaczego życie i poglądy Humboldta pozostają tak ważne do dziś. Chciał poznać i zrozumieć świat, w którym żyjemy, i pierwszy zaczął się o niego troszczyć. Już w 1800 roku przewidział zmiany klimatyczne spowodowane działalnością człowieka i stworzył podwaliny współczesnego ruchu ekologicznego.

 

Życie Alexandra von Humboldta to opowieść o tym jak ukształtował się sposób, w jaki patrzymy na naturę i naszą planetę dzisiaj.

Najlepsza cena: Gandalf
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.26 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 41.69 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
41.69 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  28.74 zł
w programie Nexto Premium
44.55 zł nexto.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
47.90 zł legimi.com
mobi epub
47.90 zł empik.pl
mobi epub
47.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
47.90 zł virtualo.pl
mobi epub
47.90 zł publio.pl

E-booki podobne do "Człowiek, który zrozumiał naturę"