ISBN:9788379769711

Strzały w Kopenhadze

Autor: Niklas Orrenius

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie

Czy granice wolności słowa istnieją?


Książka nominowana do najbardziej prestiżowej szwedzkiej nagrody literackiej – Nagrody Augusta w kategorii Literatura faktu w 2016 roku.


Niklas Orrenius przez rok towarzyszył Larsowi Vilksowi, kontrowersyjnemu szwedzkiemu artyście, wokół którego zrobiło się głośno, kiedy w 2007 roku narysował karykaturę Mahometa. Bluźnierczy rysunek ściągnął na niego i Szwecję gniew muzułmanów.


Od tego momentu Vilks stał się oficjalnie wrogiem islamu, a radykalne organizacje nawołują do zabicia artysty. Kiedy doszło do pierwszego zamachu, Vilksowi przyznano stałą ochronę policji. Tym samym stał się „artystą radioaktywnym”, więźniem we własnym kraju i we własnym domu.


Działania artystyczne Vilksa są trudne w ocenie, szczególnie w takim kraju jak Szwecja, tak ceniącym swoje wartości: demokrację, wolność słowa i sekularyzację.


W reportażu, który prowadzi nas od pogrążonego w terrorze Paryża przez Kopenhagę i Oslo, do Sztokholmu, Örebro i Höganäs Niklas Orrenius tworzy portret współczesności, w której panuje coraz ostrzejszy ton debaty i nigdy nie da się zapomnieć o przemocy. „Strzały w Kopenhadze” to wstrząsająca opowieść o naszej epoce, w której coraz więcej miejsca zajmuje ekstremizm muzułmański, nacjonalizm oraz wszelkie formy rasizmu.Najlepsza cena: Bezdroża
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 29.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29.40 zł bezdroza.pl
mobi epub
od 26.46 zł
(dla stałych klientów)
29.40 zł ebookpoint.pl
mobi epub
30.16 zł swiatebookow.pl
mobi epub
30.49 zł ebuczek.pl
mobi epub
35.90 zł ibuk.pl
epub
30.49 zł gandalf.com.pl
mobi
32.30 zł zinamon.pl
epub
32.30 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Strzały w Kopenhadze"