ISBN:9788379852178

Igła

Autor: Ken Follett

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Stron: 416

Opłacalność: 3.49 zł/100 stron

Oszczędzasz: 55%

Porywający thriller szpiegowski, którego akcja osadzona została w czasie II wojny światowej. Najsłynniejsza powieść sensacyjna Folletta, która przyniosła mu rozgłos częściowo za sprawą ekranizacji z doskonałą kreacją aktorską Donalda Sutherlanda.

Rok 1944, Wielka Brytania. Trwają przygotowania aliantów do utworzenia drugiego frontu we Francji, Niemcy otrzymują od swoich agentów informacje, że lądowanie nastąpi w Calais, i to wkrótce. Wywiad Hitlera nie wie jednak, że większość ich szpiegów w Wielkiej Brytanii została wyłapana, a napływające „od nich” meldunki są częścią starannie zaplanowanej akcji dezinformacyjnej – mistyfikacji, jakiej dotąd nie widział świat.

Tylko jeden człowiek przejrzał plan aliantów - genialny, niebywale skuteczny, niemiecki szpieg o kryptonimie Igła, cieszący się zaufaniem samego führera. Agent ma dowód na to, że doradcy Hitlera się mylą. Jeśli uda mu się dotrzeć do Berlina z wiedzą którą dysponuje, może zmienić losy wojny przechylając szalę zwycięstwa na stronę Trzeciej Rzeszy.

Brytyjskie służby wywiadowcze mobilizują wszystkie siły, by temu zapobiec. Przeciwko jednemu człowiekowi staje cały kraj, a jednak tropienie szpiega to jak szukanie igły w stogu siana. Nierówny pojedynek zakończy się na małej wyspie na Morzu Północnym, gdzie siły się wyrównają i Igła będzie miał przeciwko sobie tylko starca, kalekę i kobietę... piękną kobietę. Czyżby miało sprawdzić się przysłowie: gdzie diabeł nie może tam babę pośle?

 

Z pozoru maszyna do zabijania, bezwzględny, okrutny, skuteczny. Pod powłoka profesjonalisty kryje się jednak człowiek.

Człowiek szpieg

Człowiek Niemiec

Człowiek morderca

Człowiek kochanek

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 14.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
14.50 zł virtualo.pl
mobi epub
19.90 zł empik.pl
mobi epub
27.10 zł gandalf.com.pl
mobi epub
  15.95 zł
w programie Nexto Premium
29.67 zł nexto.pl
mobi epub
31.90 zł swiatebookow.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
31.90 zł legimi.com
mobi epub
31.90 zł publio.pl

Ken Follett - inne e-booki

E-booki podobne do "Igła"