17 goździków

Autor: Andrew Morton

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Opłacalność: 6.36 zł/100 stron

Skrupulatnie udokumentowana, oparta na wnikliwych badaniach historycznych opowieść o sekretnych powiązaniach pomiędzy Franklinem D. Rooseveltem, Winstonem Churchillem, Księciem Windsoru i Adolfem Hitlerem przed II wojną światową, w trakcie jej trwania i już po jej zakończeniu.

Andrew Morton opowiada historię lekkomyślnego Edwarda VIII, późniejszego Księcia Windsoru, jego amerykańskiej żony, rozwódki Wallis Simpson, dziwacznej nazistowskiej intrygi z czasu wojny, mającej na celu zrobienie go marionetkowym królem po wkroczeniu Niemców do Wielkiej Brytanii, oraz o staraniach Churchilla, Eisenhowera i króla Jerzego VI żeby zatuszować związki księcia z wodzem Rzeszy.

Morton odsłania kulisy tuszowania niewiarygodnego skandalu, jakim był romans członka brytyjskiej rodziny królewskiej z ideologią nazistowską, publikując nieznane  do tej pory dokumenty FBI, fotografie i inne materiały z niemieckich, rosyjskich i brytyjskich archiwów, a także osobistą korespondencję Churchilla, Eisenhowera i Windsorów.

17 GOŹDZIKÓW to wspaniały dramat historyczny, pełen przygód, intryg, zdumiewających odkryć, napisany przez prawdziwego mistrza w gatunku biografii.

Andrew Morton, z wykształcenia historyk, z zawodu dziennikarz, specjalizuje się w biografiach brytyjskiej rodziny królewskiej (Diana. Moja historia), gwiazd i celebrytów.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
28,50 zł ibuk.pl
mobi epub
od 27,35 zł
(dla stałych klientów)
30,39 zł ebookpoint.pl
mobi epub
31,53 zł vagabook.pl
mobi epub
33,82 zł swiatebookow.pl
mobi epub
34,20 zł ravelo.pl
mobi epub
34,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  22,80 zł
w programie Nexto Premium
36,10 zł nexto.pl
mobi epub
37,99 zł publio.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
37,99 zł legimi.com
mobi epub
28,00 zł
(z kodem prom.)
38,00 zł woblink.pl
mobi epub
38,00 zł litres.pl
mobi
34,20 zł zinamon.pl
epub
34,20 zł zinamon.pl

Andrew Morton - inne e-booki

E-booki podobne do "17 goździków"