ISBN:9788379854240

Demaskator

Autor: John Grisham

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Oszczędzasz: 21%

Od sędziów wymaga się, by zawsze byli uczciwi i mądrzy. Ich rzetelność, niezawisłość i bezstronność są gwarancją praworządności i stanowią podstawę całego wymiaru sprawiedliwości. Ludzie wierzą, że w interesie sędziów jest przeprowadzanie uczciwych procesów, w wyniku których poszkodowani otrzymają zadośćuczynienie, a winni poniosą zasłużoną karę. Ale co wtedy, gdy sędzia przyjmuje łapówkę lub nagina przepisy prawne i interpretuje je zgodnie z własnym widzimisię?
Lacy Stoltz jest prawniczką pracującą dla stanowej komisji etyki sędziów, która rozpatruje skargi na łamanie przez sędziów kodeksu etycznego. Jeśli komisja uzna, że są one uzasadnione, występuje o wszczęcie postępowania prowadzącego do odebrania sędziemu immunitetu i licencji prawniczej. Lacy po dziewięciu latach pracy w komisji wie, że większość nieprawidłowości wynika raczej z niekompetencji niż korupcji.
Pewnego dnia na biurku Lacy ląduje jednak sprawa oskarżenia sędziego o korupcję. Autorem skargi jest pozbawiony uprawnień adwokackich Greg Myers, który zarzuca sędzi z północnej Florydy poważne przestępstwa. Ma ona podobno wydawać stronnicze wyroki oraz przyjmować za to milionowe korzyści finansowe. Korupcja trwa, zdaniem Myersa, od wielu lat. Co jest źródłem nieuczciwych zysków? Wydaje się, że sędzia potajemnie była zaangażowana w budowę finansowanego przez mafię kasyna. Greg jak najszybciej zamierza powstrzymać ten nielegalny proceder. Jego klientem jest człowiek, który twierdzi, że zna całą prawdę i nie zawaha się donieść na sędzię odpowiednim władzom. Oczywiście zamierza działać w dobrej wierze, jak przystało na prawego obywatela. Adwokatka domyśla się, że ta sprawa będzie niezwykle niebezpieczna. Brak niezbitych dowodów zmusza ją do prowadzenia śledztwa dalece wykraczającego poza jej uprawnienia.
Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 14 ofert ebooków od 25.64 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 23.08 zł
(dla stałych klientów)
25.64 zł ebookpoint.pl
mobi epub
25.84 zł ibuk.pl
mobi epub
27.46 zł vagabook.pl
mobi epub
27.50 zł ebuczek.pl
mobi epub
27.76 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28.75 zł swiatebookow.pl
mobi epub
29.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
32.30 zł empik.pl
mobi epub
32.30 zł virtualo.pl
mobi epub
32.30 zł woblink.pl
mobi epub
  19.38 zł
w programie Nexto Premium
32.30 zł nexto.pl
mobi epub
32.30 zł publio.pl
mobi epub
32.30 zł litres.pl
mobi
29.10 zł zinamon.pl
epub
29.10 zł zinamon.pl

John Grisham - inne e-booki

E-booki podobne do "Demaskator"