Demaskator

Autor: John Grisham

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Oszczędzasz: 33%

Od sędziów wymaga się, by zawsze byli uczciwi i mądrzy. Ich rzetelność, niezawisłość i bezstronność są gwarancją praworządności i stanowią podstawę całego wymiaru sprawiedliwości. Ludzie wierzą, że w interesie sędziów jest przeprowadzanie uczciwych procesów, w wyniku których poszkodowani otrzymają zadośćuczynienie, a winni poniosą zasłużoną karę. Ale co wtedy, gdy sędzia przyjmuje łapówkę lub nagina przepisy prawne i interpretuje je zgodnie z własnym widzimisię?
Lacy Stoltz jest prawniczką pracującą dla stanowej komisji etyki sędziów, która rozpatruje skargi na łamanie przez sędziów kodeksu etycznego. Jeśli komisja uzna, że są one uzasadnione, występuje o wszczęcie postępowania prowadzącego do odebrania sędziemu immunitetu i licencji prawniczej. Lacy po dziewięciu latach pracy w komisji wie, że większość nieprawidłowości wynika raczej z niekompetencji niż korupcji.
Pewnego dnia na biurku Lacy ląduje jednak sprawa oskarżenia sędziego o korupcję. Autorem skargi jest pozbawiony uprawnień adwokackich Greg Myers, który zarzuca sędzi z północnej Florydy poważne przestępstwa. Ma ona podobno wydawać stronnicze wyroki oraz przyjmować za to milionowe korzyści finansowe. Korupcja trwa, zdaniem Myersa, od wielu lat. Co jest źródłem nieuczciwych zysków? Wydaje się, że sędzia potajemnie była zaangażowana w budowę finansowanego przez mafię kasyna. Greg jak najszybciej zamierza powstrzymać ten nielegalny proceder. Jego klientem jest człowiek, który twierdzi, że zna całą prawdę i nie zawaha się donieść na sędzię odpowiednim władzom. Oczywiście zamierza działać w dobrej wierze, jak przystało na prawego obywatela. Adwokatka domyśla się, że ta sprawa będzie niezwykle niebezpieczna. Brak niezbitych dowodów zmusza ją do prowadzenia śledztwa dalece wykraczającego poza jej uprawnienia.
Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 21,70

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM mobi epub
21,70 zł virtualo.pl
bez DRM mobi epub
od 20,35 zł
(dla stałych klientów)
22,61 zł ebookpoint.pl
bez DRM mobi epub
26,81 zł ktoczyta.pl
bez DRM mobi epub
27,02 zł gandalf.com.pl
bez DRM mobi epub
27,46 zł ibuk.pl
bez DRM mobi epub
29,06 zł eplaton.pl
bez DRM mobi epub
29,07 zł ravelo.pl
bez DRM mobi epub
29,07 zł swiatebookow.pl
bez DRM mobi epub
29,50 zł swiatksiazki.pl
bez DRM mobi epub
  19,38 zł
w programie Nexto Premium
30,68 zł nexto.pl
bez DRM mobi epub
22,30 zł
(z kodem prom.)
32,30 zł woblink.pl
bez DRM mobi epub
32,30 zł empik.pl
bez DRM mobi epub
32,30 zł publio.pl
bez DRM mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
32,30 zł legimi.com
bez DRM mobi
29,10 zł zinamon.pl
bez DRM epub
29,10 zł zinamon.pl

John Grisham - inne e-booki

E-booki podobne do "Demaskator"