Spalić wiedźmę

Autor: Magdalena Kubasiewicz

Wydawnictwo: Genius Creations

Współczesny Kraków jako arena walki nadprzyrodzonych sił dobra i zła i młoda Sara Weronika Sokolska, nadworna czarownica, w roli głównej.

Literacki debiut Magdalena Kubasiewicz jest podwójnie interesujący, ze względu na wciągającą fabułę fantasy i pełnokrwistą postać głównej bohaterki, ale i z powodu sposobu przedstawienia dobrze znanego nam miasta. Kraków to tutaj współczesna metropolia, stolica kraju, rozwinięta i cywilizowana, a równocześnie zanurzona w świecie magii i czarów. Obie te rzeczywistości przenikają się wzajemnie i współistnieją w sposób naturalny. Autorka sprytnie nawiązuje do mitów, legend i podań krakowskich, oraz historii i topografii miasta. Wątki wymyślone przez Kubasiewicz przeplatają się ze starymi znanymi legendami o smoku wawelskim czy mistrzu Twardowskim. Fantastyczne wydarzenia rozgrywają w dobrze znanych czytelnikowi zaułkach i ulicach miasta, zaś król Jullian, władca Polonii, zamieszkuje na Wawelu.

W scenerii magicznego Krakowa rozegrają się wydarzenia decydujące dla istnienia miasta. Sara Weronika Sokolska zwana Saniką, najpotężniejsza wiedźma Polonii, żywiołowa, dzika i nieokiełznana, jak magia, którą włada, stanie przed zadaniem, które tym razem może ją przerosnąć. Sanika jest drugą najważniejszą osobą w królestwie. Plotki mówią, że jest również najbliższą przyjaciółką i powiernicą króla Juliana, a może nawet kimś więcej. Nie wiadomo, gdzie uczyła się magii i kto był jej mistrzem, ani nawet skąd przybyła do Krakowa. Jest zagadkowa i tajemnicza, ale ważne że skuteczna. Media donoszą o jej spektakularnych wyczynach: polowaniach na biesy, inkuby i strzygi, o pojedynkach z członkami Loży Czarodziejów. Wydaje się, że Sanika nie ma sobie równych i tylko głupiec mógłby rzucić jej wyzwanie. A jednak nawet moce wiedźmy mogą okazać się niewystarczające w starciu z przeciwnikiem za którym stoi pradawna i niezwykle potężna magia i który pragnie zniszczenia Krakowa.

W alternatywnej, przesyconej magią rzeczywistości monarchią Polanii rządzi król Julian, a drugą co do ważności osobą po władcy jest Pierwsza Czarownica, harda i nieugięta Sara Weronika Sokolska. Gdy nad Krakowem zawisa widmo czarnoksięskiej apokalipsy, to ona staje przed wyborem: chronić miasto czy… siebie.

Magdalenie Kubasiewicz udało się zgrabnie wpisać motywy z krakowskich legend w nowoczesność, a baśniową symbolikę połączyć z wartką akcją. Smok wawelski, czarnoksiężnik Twardowski, diabeł z Krzysztoforów zyskują nowe oblicze, ale to pyskata Sara skradła moje serce.

Agnieszka Hałas, autorka cyklu Teatr węży

Najlepsza cena: Madbooks
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 16,99

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
20,91 zł gandalf.com.pl
mobi epub pdf
od 19,43 zł
(dla stałych klientów)
21,59 zł ebookpoint.pl
mobi epub pdf
22,24 zł swiatebookow.pl
mobi epub pdf
24,99 zł virtualo.pl
mobi epub pdf
od 6,99 zł
(w abonamencie)
24,99 zł legimi.com
mobi epub
16,99 zł madbooks.pl
mobi epub
21,24 zł empik.pl
mobi epub
24,99 zł publio.pl
mobi epub
24,99 zł madbooks.pl

Magdalena Kubasiewicz - inne e-booki

E-booki podobne do "Spalić wiedźmę"