Historia nowego nazwiska

Autor: Elena Ferrante

Seria wydawnicza: Genialna przyjaciółka, część 2.

Wydawnictwo: Sonia Draga

Stron: 600

Opłacalność: 2.84 zł/100 stron

Oszczędzasz: 45%

„Najlepsza współczesna włoska powieściopisarka”. The Seattle Times

„ Siłą tej przejmującej książki są wnikliwe portrety psychologiczne kobiet ukazane przez pryzmat zmiennych kolei  losu”. Publishers Weekly

„Ferrante opisuje wiek dziewczęcy i przyjaźń z niewiarygodną siłą”. Gwyneth Patrlow

Lila i Helena mają po szesnaście lat i obie czują, że znalazły się w ślepym zaułku. Lila dopiero wyszła za mąż, ale przyjęcie nazwiska męża wiąże się dla niej z utratą własnej tożsamości. Elena to wzorowa uczennica, ale właśnie podczas ślubu przyjaciółki odkrywa, że nie czuje się dobrze ani w dzielnicy, ani poza nią.

Podczas burzliwej młodości dziewczęta czasami gubią się i ponownie odnajdują.. A wszystko w scenerii Neapolu, Włoch, które powoli nabierają alarmujących i dobrze znanych cech.

Elena Ferrante jest jedną z najbardziej znanych współczesnych pisarek włoskich. Jej powieści mają wielu czytelników, a ich ekranizacje − ogromną widownię. Historia nowego nazwiska to druga powieść cyklu, który otwiera Genialna przyjaciółka. Trylogia została sprzedana do kilkunastu krajów, w tym do Stanów Zjednoczonych.

Autorka zdecydowała się publikować pod przybranym nazwiskiem i zachować absolutną anonimowość. Wiadomo o niej tylko, że urodziła się w Neapolu i spędziła wiele lat za granicą.

Elena Ferrante, kimkolwiek jest, woli nie mówić o swoich książkach. Jest niewzruszenie przekonana, że powinny być samowystarczalne, nie potrzebują wprowadzenia czy objaśnień autora, a tym bardziej jego wizerunku.

Najlepsza cena: Nexto
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 17.05 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
  10.23 zł
w programie Nexto Premium
17.05 zł nexto.pl
mobi epub
21.69 zł publio.pl
mobi epub
od 22.32 zł
(dla stałych klientów)
24.80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
31.00 zł virtualo.pl
mobi epub
31.00 zł swiatebookow.pl

Elena Ferrante - inne e-booki

Genialna przyjaciółka - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Historia nowego nazwiska"