Historia nowego nazwiska

Autor: Elena Ferrante

Seria wydawnicza: Genialna przyjaciółka, część 2.

Wydawnictwo: Sonia Draga

Stron: 600

Opłacalność: 4.13 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

„Najlepsza współczesna włoska powieściopisarka”. The Seattle Times

„ Siłą tej przejmującej książki są wnikliwe portrety psychologiczne kobiet ukazane przez pryzmat zmiennych kolei  losu”. Publishers Weekly

„Ferrante opisuje wiek dziewczęcy i przyjaźń z niewiarygodną siłą”. Gwyneth Patrlow

Lila i Helena mają po szesnaście lat i obie czują, że znalazły się w ślepym zaułku. Lila dopiero wyszła za mąż, ale przyjęcie nazwiska męża wiąże się dla niej z utratą własnej tożsamości. Elena to wzorowa uczennica, ale właśnie podczas ślubu przyjaciółki odkrywa, że nie czuje się dobrze ani w dzielnicy, ani poza nią.

Podczas burzliwej młodości dziewczęta czasami gubią się i ponownie odnajdują.. A wszystko w scenerii Neapolu, Włoch, które powoli nabierają alarmujących i dobrze znanych cech.

Elena Ferrante jest jedną z najbardziej znanych współczesnych pisarek włoskich. Jej powieści mają wielu czytelników, a ich ekranizacje − ogromną widownię. Historia nowego nazwiska to druga powieść cyklu, który otwiera Genialna przyjaciółka. Trylogia została sprzedana do kilkunastu krajów, w tym do Stanów Zjednoczonych.

Autorka zdecydowała się publikować pod przybranym nazwiskiem i zachować absolutną anonimowość. Wiadomo o niej tylko, że urodziła się w Neapolu i spędziła wiele lat za granicą.

Elena Ferrante, kimkolwiek jest, woli nie mówić o swoich książkach. Jest niewzruszenie przekonana, że powinny być samowystarczalne, nie potrzebują wprowadzenia czy objaśnień autora, a tym bardziej jego wizerunku.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.17 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 24.80 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 22.32 zł
(dla stałych klientów)
24.80 zł ebookpoint.pl
mobi epub
  18.60 zł
w programie Nexto Premium
31.00 zł nexto.pl
mobi epub
31.00 zł swiatebookow.pl
mobi epub
31.00 zł virtualo.pl
mobi epub
31.00 zł publio.pl

Elena Ferrante - inne e-booki

Genialna przyjaciółka - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Historia nowego nazwiska"