Zjawa

Autor: Michael Punke

Wydawnictwo: Sonia Draga

Stron: 296

Opłacalność: 9.8 zł/100 stron

Oszczędzasz: 0%

Historia osadzona w realiach Dzikiego Zachodu, rozgrywająca się w 1823 roku i oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia trapera Hugh Glassa. Opowieść o niewiarygodnej sile ducha i woli przetrwania, oraz o tym do czego może doprowadzić nienawiść i żądza zemsty.

 

Hugh Glass, świetny łowca i przewodnik, zaciąga się do oddziału formowanego przez Kompanię Futrzarską Gór Skalistych. Wraz z oddziałem wyrusza na niebezpieczną wyprawę przez dziewicze, dzikie i niebezpieczne terytoria. Wędrówkę bohatera przerywa nieszczęśliwe wydarzenie. Zostaje on dotkliwie poraniony przez niedźwiedzia grizzly a następnie opuszczony przez dwóch towarzyszy, którzy jako ochotnicy zgłosili się do pozostania i opieki nad rannym. Tchórzami, którzy wystraszeni przez zbliżających się Indian pozostawili rannego na pewną śmierć są John Fitzgerald, bezwzględny najemnik, oraz młody Jim Bridger, przyszły „Król ludzi gór”. Nie zostawili nieszczęśnikowi nawet broni ani żadnego wyposażenia, które dawałoby mu jakiekolwiek szanse na przeżycie. Bezbronny, sfrustrowany i wściekły Hugh obiecuje sobie, że przetrwa w tej bezkresnnej dziczy, przetrwa za wszelką cenę i tylko po to by dokonać zemsty.

 

Historia życia trapera doczekała się dwóch ekranizacji. Została przedstawiona w filmie z 1971 roku Człowiek w dziczy z z Richardem Harrisem w roli głównej. Następnie, w 2015 roku, na podstawie powieści Zjawa nakręcono znakomity film o tym samym tytule, z Leonardem DiCaprio w roli Glassa.

 

Oparty na prawdziwych wydarzeniach, opowiadający o bohaterstwie z okresu amerykańskiego Dzikiego Zachodu, debiut ten (…) to wręcz boleśnie porywający dramat (…). Fascynująca opowieść o heroizmie i obsesyjnym pragnieniu wymierzenia kary. – Publishers Weekly

 

Zjawa to jedna z najbardziej poruszających, surowych i fascynujących opowieści o samotnej wędrówce, jakie kiedykolwiek czytałem. – Akiva Goldman, scenarzysta filmu Piękny umysł, zdobywca Oscara

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 29,00

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
29,00 zł publio.pl

Michael Punke - inne e-booki

E-booki podobne do "Zjawa"