ISBN:9788379995554

Kochany Diego, całuję Cię, Quiela

Autor: Elena Poniatowska

Wydawnictwo: Sonia Draga

Opłacalność: 16.88 zł/100 stron

Kochany Diego opowiada o związku dwojga artystów: Diego Rivery - meksykanina uważanego za najwybitniejszego twórcę monumentalnego malarstwa freskowego, oraz Angeliny Biełowej - początkującej malarki, rosyjskiej emigrantki osiadłej w Paryżu. Książka jest zbiorem fikcyjnej korespondencji, którą Angelina kieruje do Diego, gdy ten wrócił już do Meksuku, przerywając trwający 10 lat związek.

 

Diego przyjechał do Europy dzięki stypendium, jakie otrzymał będąc dobrze zapowiadającym się artystą. Tu poznał Angelinę rozpoczynając trwający 10 lat piękny, ale i trudny związek dwojga zupełnie różnych osobowości: łagodnej, delikatnej i wyrozumiałej Angeliny, oraz wybuchowego, niewiernego egocentryka Diego.

Po latach spędzonych na Starym Kontynencie Diego, pociągany perspektywą przemian w porewolucyjnym Meksyku, postanawia opuścić szarą powojenna Europę i powrócić do ojczyzny pozostawiając Angelinę w Paryżu, aby ostatecznie już nigdy się z nią nie spotkać.

Angelina tęskni zarówno za Diego, który jest jedyną miłością jej życia, jak również za Meksykiem, który poprzez znajomość z Diego stał się jej bliższy kulturowo niż Rosja czy Europa. Kobieta daje upust swym uczuciom w licznej korespondencji kierowanej do Diego, która jednak pozostaje bez odpowiedzi.

 

Kochany Diego… stanowi wyraz dziennikarskiego doświadczenia autorki i jej literackiego talentu. Książka została wznowiona w wielu krajach po przyznaniu Elenie Poniatowskiej Nagrody Cervantesa.

 

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Elena Poniatowska - inne e-booki

E-booki podobne do "Kochany Diego, całuję Cię, Quiela"