ISBN:9788379996032

Kronika przekrętu

Autor: J. Volpi

Wydawnictwo: Sonia Draga

Opłacalność: 7.44 zł/100 stron

Książka, którą J. Volpi wysłał do jednego z nowojorskich agentów literackich w 2013 roku. To autobiografia z wątkami kryminalnymi i sensacyjnymi, w której autor wyjaśnia w jaki sposób plejada ekspertów finansowych, inwestorów, regulatorów i polityków – a także kilku noblistów w dziedzinie ekonomii – doprowadziła do jednej z największych katastrof gospodarczych wszech czasów. Historia opowiedziana została w cynicznym stylu, charakterystycznym "panów świata", którzy zbili fortuny na bańce spekulacyjnej.

17 września 2008 roku, dwa dni po ogłoszeniu upadłości Lehman Brothers, J. Volpi opuścił niespodziewanie biuro JV Capital Management. Tego samego dnia władze oskarżyły go o sprzeniewierzenie 15 miliardów dolarów, czym zasłużył sobie na miano jednego z największych przestępców finansowych (choć nie największego).

Ta swoista spowiedź Volpiego to równocześnie fascynująca opowieść rodzinna, oraz kronika obłudy i kłamstw.

Tak, okradłem setkę inwestorów. Tak, były wśród nich fundusze emerytalne, uniwersytety, szpitale. Tak, oszukałem moich przyjaciół, wspólników i moją rodzinę. Ale ci, którzy wskazują na mnie miotającymi ogniem palcami, patrząc na rysujący się na tle nieba Manhattan, nie są dużo lepsi.

- J. Volpi

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

E-booki podobne do "Kronika przekrętu"