Fredric Stahl, sławny hollywoodzkim aktor austriackiego pochodzenia, wplątany w operacje tajnych służb u progu II wojny światowej.

Doskonała powieść Alana Fursta, autora bestsellera Szpiedzy w Warszawie. Trzymająca w napięciu do ostatniej strony.

Książka pełna perfekcyjne dopracowanych szczegółów historycznych, a zarazem niezwykle urokliwa opowieść, osadzona w scenerii przedwojennego Paryża.

Fredric Stahl urodził się w Wiedniu, w rodzinie inteligenckiej. Jako szesnastolatek uciekł na morze, a wędrówka zawiodła go aż do Ameryki, gdzie szybko stał się gwiazdą hollywoodzkich produkcji filmowych i ulubieńcem kobiet.  Zapewne zawdzięczał to niezwykłemu urokowi i czarującej aparycji odziedziczonym po europejskich przodkach.

Jesienią 1938 Stahl wraca na Stary Kontynent, by w Paryżu kręcić nowy film. Decyzja ta zakrawa na szaleństwo, Europa stoi bowiem u progu wojny a narastający na całym świecie niepokój przenika również do aktorskiego światka. W najgorszych obawach Stahl nie przewidział jednak jak się dla niego skończy podróż w rodzimy kontynent.

Przybysz z neutralnej Ameryki, w dodatku znany aktor mogący swobodnie poruszać się po całej Europie, może stać się użytecznym narzędziem w odpowiednich rękach… Postanawia to wykorzystać międzynarodowa organizacja szpiegowska wplątując Stahla w sieć tajnych operacji.

Dwa kontynenty, wpłynęły na życie jednego człowieka.