Czego chcą Chiny?

Autor: Francois Godement

Wydawnictwo: Dialog

Stron: 252

Opłacalność: 5.95 zł/100 stron

Oszczędzasz: 36%

Ambicja Xi Jinpinga wobec Chin jest fascynująca, ale w ostateczności może okazać się anachronizmem. Pod względem politycznym usiłuje odtworzyć zmilitaryzowaną partię-państwo jako skutecznego budowniczego suwerenności narodowej. Pod względem gospodarczym usiłuje rozwijać Chiny odgórnie zamiast tworzyć indywidualistyczne i innowacyjne społeczeństwo oparte na zrównoważonych instytucjach działających na podstawie zasad legitymizacji. W polityce zagranicznej dąży do opartej na sile polityki sąsiedzkiej, w której Chiny podporządkowują sobie małe kraje w swojej strefie wpływów, oraz do ustalenia relacji „wielkiej potęgi” ze Stanami Zjednoczonymi i Rosją. Krótko mówiąc, wygląda na to, że Xi chce połączyć XIX-wieczną geopolitykę z XX-wieczną leninowską polityką, aby zdobyć przewagę w zglobalizowanym świecie XXI wieku.


Oto wspaniała synteza i błyskotliwa analiza chińskiej polityki, z prowokującą do myślenia częścią dotyczącą przyszłości. Jean-Pierre Cabestan, autor Polityki zagranicznej Chin, Hong Kong Baptist University

W historii narodu bywają punkty przełomowe. W swej przenikliwej i celnej książce, François Godement – wybitny europejski ekspert do spraw Chin – skupia się na krótkim, trzyletnim okresie, w którym Chiny zaczynają prezentować twardsze podejście zarówno do spraw wewnętrznych, jak i międzynarodowych. Jego analiza pozwala zrozumieć tę „nową normę” i stanowi trzeźwe spojrzenie na perspektywę dalszych rządów Xi Jinpinga.
David Shambaugh, The George Washington University, The Brookings Institution

François Godement – jeden z najwybitniejszych znawców współczesnych Chin, profesor paryskiego Instytutu Nauk Politycznych, dyrektor azjatyckiego programu European Council on Foreign Relations, twórca Asia Center IFRI, redaktor naczelny kwartalnika „China Analysis”.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 15 ofert ebooków od 15,00

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
15,00 zł virtualo.pl
mobi epub
od 16,97 zł
(dla stałych klientów)
18,86 zł ebookpoint.pl
mobi epub
19,25 zł gandalf.com.pl
mobi epub
19,51 zł vagabook.pl
mobi epub
od 4,92 zł
(dostęp online)
20,00 zł ibuk.pl
mobi epub
21,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
21,85 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  13,80 zł
w programie Nexto Premium
21,85 zł nexto.pl
mobi epub
22,50 zł ravelo.pl
mobi epub
23,00 zł empik.pl
mobi epub
14,90 zł
(z kodem prom.)
23,00 zł woblink.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
23,00 zł legimi.com
mobi epub
23,37 zł publio.pl
mobi epub
25,00 zł litres.pl
mobi
16,30 zł zinamon.pl
epub
16,30 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Czego chcą Chiny?"