ISBN:9788380085497

Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą

Autor: Anna Rosling-Ronnlund

Wydawnictwo: Media Rodzina

Stron: 368

Opłacalność: 7.52 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 26.25 zł.

Oszczędzasz: 21%

Factfulness: nawyk wygłaszania opinii w oparciu o niepodważalne fakty.

Kiedy ktoś zadaje nam proste pytania na temat światowych trendów – np. jaki procent światowej populacji żyje w biedzie; dlaczego liczba ludności na świecie rośnie; jaki procent dziewcząt kończy szkołę podstawową – zwykle udzielamy błędnych odpowiedzi. I to do tego stopnia, że szympans, który wybiera je losowo, uzyskuje lepszy wynik od nauczycieli, dziennikarzy, laureatów nagrody Nobla czy też bankierów inwestycyjnych.

W książce Factfulness profesor zdrowia międzynarodowego i wykładowca konferencji TED, Hans Rosling, wraz z dwoma wieloletnimi współpracownikami, Anną i Olem, proponują nowe, choć dość radykalne wyjaśnienie tego zjawiska. Opisują dziesięć instynktów, które zakłócają nasz punkt widzenia – począwszy od tendencji do podziału świata na dwa obozy („my” i „oni”), poprzez sposób, w jaki odbieramy informacje medialne (w których dominuje strach), a kończąc na tym, jak postrzegamy postęp (zwykle zakładamy, że wszystko idzie ku gorszemu).

Okazuje się, że nasz świat pomimo swoich niedoskonałości, znajduje się w znacznie lepszym stanie niż się spodziewamy. Nie oznacza to, iż prawdziwe zagrożenia nie istnieją. Jednak gdy nieustannie martwimy się o wszystko, zamiast skupiać się na faktach i na ich podstawie budować sobie obraz świata, możemy nie zauważyć tego, co naprawdę nam zagraża.

Inspirująca i rewolucyjna, pełna interesujących anegdot i poruszających historii. Factfulness jest książką, którą należy przeczytać, ponieważ zmieni ona twój sposób postrzegania świata.

Najlepsza cena: Sensus
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 27.67 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
27.67 zł sensus.pl
mobi epub
od 24.90 zł
(dla stałych klientów)
27.67 zł ebookpoint.pl
mobi epub
27.77 zł gandalf.com.pl
mobi epub
28.00 zł inverso.pl
mobi epub
29.75 zł ibuk.pl
mobi epub
29.90 zł virtualo.pl
mobi epub
31.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
32.55 zł publio.pl
mobi epub
  21.00 zł
w programie Nexto Premium
32.55 zł nexto.pl
mobi epub
od 9.99 zł
(w abonamencie)
35.00 zł legimi.com
mobi epub
35.00 zł woblink.pl

E-booki podobne do "Factfulness"