ISBN:9788380110298

DS 2, czyli życie w komunie

Autor: Dariusz Kuklis

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza

Oszczędzasz: 0%

Jak wyglądała studencka codzienność w schyłkowych latach PRL? Okazuje się, że wcale nie była ona tak szara, siermiężna i trudna, jak mogłoby się wydawać. Autor przytacza wiele zabawnych anegdot z życia paru przyjaciół – głównie studentów filologii polskiej w Olsztynie. Prowadzi czytelnika przez pięć lat nauki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, opowiadając o przyjaźniach, pierwszych miłościach, sukcesach i porażkach naukowych oraz życiu codziennym w akademiku. Pokazuje, że ówcześni mieszkańcy Domu Studenta nr 2 w gruncie rzeczy niewiele różnili się od dzisiejszych studentów. W ich codzienności był czas na beztroskę i zabawę, ale również nieobca była im praca i trudy studiowania. Dzięki książce Dariusza Lisa byli studenci powrócą do czasów swojej młodości, a obecni będą mieli szansę przekonać się, że ich problemy i radości bliskie były również pokoleniu ich rodziców.

O Autorce:
Dariusz Lis urodził się 29 października 1962 roku w Braniewie. Ukończył polonistykę na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. W Olsztynie i Olsztyńskiem pracował jako nauczyciel języka polskiego. Debiutował w czasie studiów utworami opublikowanymi w Almanachu WSP „W drodze na Parnas”. W roku 1987 wydał zbiór wierszy zatytułowany „We wsi R”, w roku 1990 „Obiema dłońmi niosę do ust”, a w roku 1993 książkę dla dzieci „Zwierzęta z domu pod kasztanowcem”. Następnie w roku 1997 opublikował tom liryków „Przegląd rzeczy używanych”, w roku 1999 pierwszy tom książki dla dzieci „Przyjaciele i wrogowie”, a w roku 2000 jej tom drugi. W roku 2003 ukazał się zbiór opowiadań „W pajęczynie granic”, przeznaczony dla bardziej dojrzałego czytelnika, a w roku 2010 powieść „No i mam za swoje”.
Jest laureatem licznych konkursów poetyckich i prozatorskich regionalnych i ogólnopolskich. Obecnie pracuje jako polonista i związany jest z regionalna prasą.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 1 ofert ebooków od 20.91 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
20.91 zł publio.pl

Dariusz Kuklis - inne e-booki

E-booki podobne do "DS 2, czyli życie w komunie"