Daktyloepitryty Bakchylidesa na tle wczesnej kolometrii greckiej - 03 Rozdz. 3, cz. 1. Daktyloepitryty Bakchylidesa: Charakterystyka ogólna

Autor: Anna Szczepaniak

Wydawnictwo: Uniwersytet Śląski

Praca jest monografią jednej z głównych miar wierszowych, jakimi posługiwał się tworzący w V wieku p.n.e. grecki poeta liryczny Bakchylides. Autorka śledzi rozwój daktyloepitrytów oraz zbiera i przedstawia antyczny i współczesny stan badań nad nimi. Wszelkie analizy są próbą odpowiedzi na pytanie, jaka jest natura metrum, którego nie zdecydowali się zaadaptować do swej poezji Rzymianie i które nazywane jest „wiecznym zmartwieniem wersologii greckiej”. Przedstawiona w prezentowanej publikacji szczegółowa analiza daktyloepitrytycznych pieśni Bakchylidesa pokazuje zmiany, jakim pod wpływem koncepcji metrycznych filologów klasycznych ulegają zachowane na papirusach teksty, zanim trafią do rąk czytelnika w nowym, współczesnym wydaniu.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 7 ofert ebooków od 35,24

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
od 31,72 zł
(dla stałych klientów)
35,24 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
35,42 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
37,54 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
39,85 zł bramynauki.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
39,85 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
39,85 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
39,90 zł zinamon.pl

Anna Szczepaniak - inne e-booki

E-booki podobne do "Daktyloepitryty Bakchylidesa na tle wczesnej kolometrii greckiej - 03 Rozdz. 3, cz. 1. Daktyloepitryty Bakchylidesa: Charakterystyka ogólna"