Reciprocities: Esays in Honour of Profesor Tadeusz Rachwał - 17 Spoilt for Choice? Self-fashioning and Institutionalised Identities versus "Being Oneself" in Contemporary London Literature

Wydawnictwo: Uniwersytet Śląski

Kompozycja Księgi Pamiątkowej ku czci Profesora Tadeusza Rachwała odzwierciedla zarówno historyczną chronologię tekstów omawianych przez Autorów tekstów wchodzących w jej skład, wielość i różnorodność tematów, metodologii, dziedzin i kierunków badawczych zaprezentowanych w tych esejach, jak i – charakteryzującą prace Profesora – oscylację pomiędzy historycznie osadzoną konkretnością a uniwersalistyczną refleksją; pomiędzy lokalnością a globalnością; immanencją materialności i tym, co ponadzmysłowe w przestrzeni, w której literatura, kultura i polityka przenikają się wzajemnie. Teksty zawarte w Księdze Pamiątkowej zdają sprawę z aktualnego stanu badań prowadzonych w kręgach naukowych, zainspirowanych osiągnięciami Profesora w dziedzinie historii i filozofii literatury brytyjskiej i literatury anglojęzycznej oraz w obszarze, który można określić mianem antropologii literatury i studiów kulturowych. Niniejszy tom demonstruje przekrój problematyki współcześnie rozważanej w tych dziedzinach.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 35,42

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 31,88 zł
(dla stałych klientów)
35,42 zł ebookpoint.pl
pdf
37,54 zł gandalf.com.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
37,64 zł ibuk.pl
pdf
39,85 zł ravelo.pl
pdf
39,85 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Reciprocities: Esays in Honour of Profesor Tadeusz Rachwał - 17 Spoilt for Choice? Self-fashioning and Institutionalised Identities versus "Being Oneself" in Contemporary London Literature"