Kohabitacja w Polsce i na Słowacji - 01 Przemiany małżeństwa i rodziny w ponowoczesnym świecie

Autor: Katarzyna Juszczyk-Frelkiewicz

Wydawnictwo: Uniwersytet Śląski

„Tematyka podjęta w pracy jest stale aktualna, chociaż samo zjawisko kohabitacji rozwija się zauważalnie od lat 60. XX wieku. Niemniej rozpowszechnianie kohabitacji rządzi się prawami regulowanymi przez warunki społeczne i kulturowe państw. Kohabitacja jako zjawisko budzi ogromne zainteresowanie w całym świecie, prognozy wskazują na tendencje wzrostowe. Niewątpliwym walorem pracy są badania porównawcze przeprowadzone w dwóch państwach – Słowacji i Polsce. Jak wiadomo, z przyczyn technicznych, takie badania na ogół są nie do wykonania. Autorka pracy jak się okazuje poradziła sobie i badania przeprowadziła.” (Z recenzji prof. dr hab. Anny Kwak).

Postępujące procesy indywidualizacji, sekularyzacji i emancypacji oraz dążenie młodych ludzi do samorealizacji i osiągnięcia sukcesów w życiu zawodowym sprawia, że życie w związku kohabitacyjnym staje się coraz bardziej popularną, społecznie akceptowaną oraz coraz częściej wybieraną formą życia.

Książka skierowana jest do studentów i pracowników nauk społecznych (np. socjologów i pedagogów), a także młodzieży oraz ich rodziców.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.32 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 58,99

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 53,09 zł
(dla stałych klientów)
58,99 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
59,04 zł ibuk.pl
pdf
62,57 zł gandalf.com.pl
pdf
66,40 zł zinamon.pl
pdf
66,42 zł ravelo.pl
pdf
66,42 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Kohabitacja w Polsce i na Słowacji - 01 Przemiany małżeństwa i rodziny w ponowoczesnym świecie"