Poezja Josipa Severa w perspektywie muzyczności

Autor: Anna Ruttar

Wydawnictwo: Uniwersytet Śląski

Książka pt. Poezja Josipa Severa w perspektywie muzyczności bada fenomen muzyczności w dziele współczesnego kultowego poety chorwackiego. Josip Sever, miłośnik performance`u i publicznych wystąpień, którego rola w oddziaływaniu na chorwacką scenę literacką jest nieoceniona, w swojej twórczości inspirował się literą, dźwiękiem i muzyką, deklarując, iż „dźwięk dyktuje sens”.

Muzyczność w poezji Josipa Severa pozostawała jak dotąd problemem w niewielkim tylko stopniu zbadanym. Interpretacja tekstów poetyckich Severa w prezentowanej książce uwydatnia szeroki zasięg i funkcję fenomenu muzyczności oraz pokazuje wachlarz możliwości jego realizowania nie tylko na płaszczyźnie fonicznej, ale i tematycznej, konstrukcyjnej, estetyczno-kulturowej. Zagadnienie muzyczności zostało rozpatrzone pod kątem kultury awangardowej, postmodernistycznej de-realizacji założeń awangardowych (tzw. projektu cywilizacyjnego nomadyzmu), nawiązań do tradycji poetyckiej Augustina Tina Ujevicia i kultury Dalekiego Wschodu.

Książka adresowana jest do slawistów, komparatystów, miłośników badań interdyscyplinarnych i wszystkich tych, których intryguje dialog literatury i muzyki. 

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.13 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 24,60

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
24,60 zł ibuk.pl
pdf
od 35,42 zł
(dla stałych klientów)
39,36 zł ebookpoint.pl
pdf
41,72 zł gandalf.com.pl
pdf
44,28 zł ravelo.pl
pdf
44,28 zł swiatebookow.pl
pdf
44,30 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Poezja Josipa Severa w perspektywie muzyczności"