Studia bibliologiczne. T. 19: Zagadnienia wydawnicze – dzieje książki, prasy i bibliotek

Autor: red. Anna Sitkowa

Wydawnictwo: Uniwersytet Śląski

Na kolejny tom Studiów bibliologicznych składa się dwanaście artykułów napisanych przez doświadczonych autorów oraz debiutantów.
W pierwszej części w czterech rozprawach zostały przedstawione: wydawnicze inicjatywy synów szesnastowiecznych pisarzy, edytorskie problemy związane z publikowaniem literatury okolicznościowej – staropolskiej oraz powstałej w następnych stuleciach, opinie oświeceniowych twórców na temat czytelniczych preferencji ówczesnych odbiorców i zabiegi, których celem było zniechęcenie do lektur uznanych za bezwartościowe, oraz dzieje polemiki dziewiętnastowiecznych uczonych, utrwalonej w drukowanych listach dedykacyjnych.
W drugiej części tomu cztery artykuły poświęcono problemom związanym z dziejami bibliotek i prasy w dwudziestoleciu międzywojennym oraz z podejmowanymi w tym czasie inicjatywami kulturalnymi. Następne teksty prezentują: ikonografię książki w twórczości więźniów KL Auschwitz, działalność bibliotek dla polskich displaced person w Niemczech Zachodnich po II wojnie światowej oraz funkcjonowanie Działu Integracyjno- Biblioterapeutycznego Biblioteki Śląskiej w Katowicach.
Publikacja adresowana jest do bibliologów i filologów, zainteresowanych problemami historii książki, prasy, bibliotek oraz instytucji kultury literackiej.
Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 12,30

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
12,30 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
20,86 zł gandalf.com.pl
bez DRM pdf
22,10 zł zinamon.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
22,14 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
22,14 zł swiatebookow.pl
bez DRM pdf
od 22,14 zł
(dla stałych klientów)
24,60 zł ebookpoint.pl

E-booki podobne do "Studia bibliologiczne. T. 19: Zagadnienia wydawnicze – dzieje książki, prasy i bibliotek"