Przekaz treści z zakresu kultury w kształtowaniu kompetencji komunikacyjnej (na podstawie nauczania języka rosyjskiego skierowanego do Polaków)

Autor: Izabela Nowak

Wydawnictwo: Uniwersytet Śląski

Autorka koncentruje się w pracy na przekazie treści z zakresu kultury w procesie nauczania języka rosyjskiego jako obcego. W centrum uwagi stawia komunikację jako czynnik nadrzędny, determinujący podejście do nauczania, w tym przekaz treści z zakresu kultury, a osobę uczącą się języka obcego traktuje jako podmiot, którego wyjściowy ogląd świata i system wartości zostały ukształtowane przez ojczysty język i rodzimą kulturę.

W części badawczej zaproponowano koncepcję organizacji materiału, którego oś stanowi termin badawczy leksykultura. Zbadano obecność leksykultur pod kątem ich doboru, sposobu wprowadzenia i działań metodycznych skierowanych do ucznia. Za podstawę analizy posłużyły wybrane podręczniki do nauczania języka rosyjskiego jako obcego.

Najlepsza cena: Septem
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 17,23

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub pdf
23,10 zł litres.pl
pdf
17,23 zł septem.pl
pdf
17,23 zł sensus.pl
pdf
od 15,51 zł
(dla stałych klientów)
17,23 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
17,33 zł ibuk.pl
pdf
19,13 zł gandalf.com.pl
pdf
20,10 zł vagabook.pl
pdf
20,80 zł zinamon.pl

Izabela Nowak - inne e-booki

E-booki podobne do "Przekaz treści z zakresu kultury w kształtowaniu kompetencji komunikacyjnej (na podstawie nauczania języka rosyjskiego skierowanego do Polaków)"