ISBN:9788380129757

Tłumaczenie specjalistyczne – język rosyjski. Medycyna. Специальный перевод – русский &#11

Autor: Oksana Małysa Jolanta Lubocha-Kruglik

Wydawnictwo: Uniwersytet Śląski

Stron: 266

Opłacalność: 13.89 zł/100 stron

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 27.72 zł.

Skrypt przygotowany został z myślą o osobach, które zajmują się lub zamierzają się zajmować tłumaczeniem specjalistycznym. Jest on wynikiem naszych wieloletnich doświadczeń w prowadzeniu zajęć z tłumaczenia specjalistycznego zarówno w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego, jak i w Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu. Na rynku wydawniczym dostrzegamy brak tego typu propozycji dla tłumaczy i adeptów tłumaczenia języka rosyjskiego wobec ilości materiałów wydawanych dla tłumaczy pracujących z innymi językami, zwłaszcza z językiem angielskim. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas propozycje będą w stanie, przynajmniej częściowo, wypełnić tę lukę.

Zeszyt Medycyna otwiera serię, która obejmować będzie m.in. takie tematy, jak: prawo, ubezpieczenia, policja, banki, podatki, operacje finansowe. Poszczególne tomy stanowić będą odrębne całości, co jest ułatwieniem w przypadku zainteresowania konkretną dziedziną wiedzy.

Pod większością tekstów oraz na końcu książki zamieszczamy słowniki, które pozwolą na samodzielne tłumaczenie tekstów zawartych w ćwiczeniach bez konieczności korzystania z dodatkowych materiałów. Jest to istotne, gdyż sama propozycja ćwiczeń bez sugerowania możliwych wariantów tłumaczenia wydaje się często niewystarczająca, nie pozwala również na weryfikację wykonanego tłumaczenia.

Wyrażamy nadzieję, że nasza publikacja okaże się przydatna dla tych, którzy pragną pogłębić swą wiedzę w zakresie proponowanej tu tematyki.

(wstęp)

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.20 zł

Znaleziono 5 ofert ebooków od 36.96 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 33.26 zł
(dla stałych klientów)
36.96 zł ebookpoint.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
36.96 zł ibuk.pl
pdf
39.07 zł ebuczek.pl
pdf
40.20 zł gandalf.com.pl
pdf
41.12 zł swiatebookow.pl

E-booki podobne do "Tłumaczenie specjalistyczne – język rosyjski. Medycyna. Специальный перевод – русский &#11"