Miasto gniewu

Autor: Ryan Gattis

Wydawnictwo: Czarna Owca

Stron: 464

Opłacalność: 5.28 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Ambitna i fascynująca książka z pogranicza literatury faktu, reportażu i wciągającej powieści fabularnej. Elektryzująca relacja z zamieszek jakie miały miejsce na ulicach Los Angeles w 1992 roku i bezprawia na niewyobrażalną skalę, które rządziło miastem przez sześć dni.

Zaczęło się od tego gdy grupa policjantów pobiła czarnoskórego taksówkarza zatrzymanego podczas rutynowej kontroli drogowej. Gdy sprawcy zostali uniewinnieni przez sąd, czarnoskórzy mieszkańcy wyszli na ulicę rozpętując piekło. Miasto pogrążyło się w chaosie a jedynym prawem wówczas panującym było prawo silniejszego. Wszechobecny zamęt wykorzystali członkowie gangu chicano, aby załatwić swoje porachunki. Szaleństwo, jakie trawało prawie przez tydzień pochłonęło życie sześćdziesięciu ludzi i a straty materialne oszacowano na ponad miliard dolarów.

Miasto Gniewu to historia „powstania Rodneya Kinga” opowiedziana poprzez losy kolejnych bohaterów książki, których przedstawia nam autor.

Powieść elektryzuje i wciąga. Napisana została świetnym językiem, a wykorzystując moc anegdoty i bohatera zbiorowego zostawi po sobie trwały ślad w sercu czytelnika.

Bo są takie książki, które pozostawiają po sobie blizny…

 

Ryan Gattis to pochodzący ze spokojnego Colorado autor, którego twórczość dotyczy głównie ciemnych sekretów Los Angeles. Jego styl charakteryzują trafne psychologicznie charakterystyki postaci oraz porównania zaczerpnięte z  popkultury. Nie pisze o bogactwie, przepychu i hollywoodzkim życiu. Opisuje świat gangsterów, docierając tam, gdzie inni nie mogą albo nie chcą. Wierny swoim przekonaniom, za każdym razem bardzo solidnie wykonuje research, nigdy nie zdradzając swoich źródeł i informatorów.

 

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 13 ofert ebooków od 24,49

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
24,49 zł litres.pl
mobi epub
od 24,25 zł
(dla stałych klientów)
26,94 zł ebookpoint.pl
mobi epub
29,33 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29,74 zł ibuk.pl
mobi epub
31,49 zł swiatebookow.pl
mobi epub
31,50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
34,99 zł empik.pl
mobi epub
34,99 zł legimi.com
mobi epub
  20,99 zł
w programie Nexto Premium
34,99 zł nexto.pl
mobi epub
34,99 zł publio.pl
mobi epub
34,99 zł virtualo.pl
mobi epub
25,99 zł
(z kodem prom.)
35,99 zł woblink.pl
mobi
31,50 zł zinamon.pl
epub
31,50 zł zinamon.pl

Ryan Gattis - inne e-booki

E-booki podobne do "Miasto gniewu"