ISBN:9788380150317

Miasto gniewu

Autor: Ryan Gattis

Wydawnictwo: Czarna Owca

Opłacalność: 6.79 zł/100 stron

Ambitna i fascynująca książka z pogranicza literatury faktu, reportażu i wciągającej powieści fabularnej. Elektryzująca relacja z zamieszek jakie miały miejsce na ulicach Los Angeles w 1992 roku i bezprawia na niewyobrażalną skalę, które rządziło miastem przez sześć dni.

Zaczęło się od tego gdy grupa policjantów pobiła czarnoskórego taksówkarza zatrzymanego podczas rutynowej kontroli drogowej. Gdy sprawcy zostali uniewinnieni przez sąd, czarnoskórzy mieszkańcy wyszli na ulicę rozpętując piekło. Miasto pogrążyło się w chaosie a jedynym prawem wówczas panującym było prawo silniejszego. Wszechobecny zamęt wykorzystali członkowie gangu chicano, aby załatwić swoje porachunki. Szaleństwo, jakie trawało prawie przez tydzień pochłonęło życie sześćdziesięciu ludzi i a straty materialne oszacowano na ponad miliard dolarów.

Miasto Gniewu to historia „powstania Rodneya Kinga” opowiedziana poprzez losy kolejnych bohaterów książki, których przedstawia nam autor.

Powieść elektryzuje i wciąga. Napisana została świetnym językiem, a wykorzystując moc anegdoty i bohatera zbiorowego zostawi po sobie trwały ślad w sercu czytelnika.

Bo są takie książki, które pozostawiają po sobie blizny…

 

Ryan Gattis to pochodzący ze spokojnego Colorado autor, którego twórczość dotyczy głównie ciemnych sekretów Los Angeles. Jego styl charakteryzują trafne psychologicznie charakterystyki postaci oraz porównania zaczerpnięte z  popkultury. Nie pisze o bogactwie, przepychu i hollywoodzkim życiu. Opisuje świat gangsterów, docierając tam, gdzie inni nie mogą albo nie chcą. Wierny swoim przekonaniom, za każdym razem bardzo solidnie wykonuje research, nigdy nie zdradzając swoich źródeł i informatorów.

 

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Ryan Gattis - inne e-booki

E-booki podobne do "Miasto gniewu"