ISBN:9788380150737

Światło, którego nie widać

Autor: Anthony Doerr

Wydawnictwo: Czarna Owca

Opłacalność: 4.92 zł/100 stron

Historia dwojga dzieci naznaczonych nieszczęściem, a następnie dwojga młodych ludzi uwikłanych w dramatyczne losy świata owładniętego II wojną światową.

Anthony Doerr po mistrzowsku łączy wątki sensacyjne i historyczne, ale jego powieść to przede wszystkim przejmujące studium człowieka uwikłanego w totalitaryzm. Subtelny portret dwójki niewinnych bohaterów na tle tragicznej historii XX wieku.

Marie-Laure wychowywana przez ojca w Paryżu, w wieku sześciu lat traci wzrok i od tej pory na nowo poznaje świat za pomocą dotyku i słuchu.

Werner Pfennig mieszka pięćset kilometrów na północny wschód od Paryża, w Zagłębiu Ruhry. Jako mały chłopiec został osierocony przez obojga rodziców. W czasie zabawy Werner znajduje zepsute radio, naprawia je i wkrótce staje się ekspertem w budowaniu i naprawianiu radioodbiorników. Odtąd radio staje się dla Wernera źródłem wiedzy o świecie.

Kiedy hitlerowcy wkraczają do Paryża, dwunastoletnia Marie-Laure i  jej ojciec uciekają do miasteczka Saint-Malo w Bretanii.

Werner Pfennig trafia tam kilka lat później. Jest żołnierzem elitarnej jednostki, która zajmuje się namierzaniem wrogich transmisji radiowych.

Podczas nalotu aliantów na Saint-Malo losy tej dwójki bohaterów splatają się…

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Anthony Doerr - inne e-booki

E-booki podobne do "Światło, którego nie widać"