Jak żyć, by niczego nie żałować przed śmiercią? Tego dowiemy się z bestsellerowej książki Bronnie Ware.

Autorka po latach pracy, w której się nie realizowała, postanawia zatrudnić się w opiece paliatywnej. Rozmowy z umierającymi ludźmi pozwalają jej zrozumieć, że szczęście zależy tylko od nas samych a nasze wybory mają wpływ na to czy odejdziemy spełnieni i szczęśliwi, czy przeciwnie, będziemy żałować tego czego nie doświadczyliśmy w życiu, choć zawsze chcieliśmy, lub tego, co zrobiliśmy i czego teraz nie możemy sobie wybaczyć.

Autorka dzieli się z czytelnikami swoim doświadczeniem związanym z pracą i rozmowami z ludźmi bliskimi śmierci. Opowiada również o swoim życiu, o stosowaniu w praktyce rad uzyskanych od umierających, które zmieniły ją i pozwoliły jej dostrzec sens życia, oraz osiągnąć spokój płynący z pewności, że żyje tak, by niczego nie żałować gdyby ten dzień okazał się jej ostatnim.

Każdy z nas może wyciągnąć z tej książki wnioski dla siebie i zastosować we własnym życiu naukę płynącą z doświadczeń innych, którzy już przeżyli prawie całe swoje życie i spoglądają wstecz z perspektywy rychłego spotkania ze śmiercią.

Czego najbardziej żałują umierający to książka, która daje nadzieję, uczy współczucia, pokazuje, jak żyć pełnią życia  i osiągnąć wewnętrzną harmonię, by nie żałować niczego co doświadczyliśmy lub czego nie doświadczyliśmy w życiu.

Zastanów się czego ty żałowałbyś przed śmiercią. Jeszcze nie jest za późno na zmiany.