ISBN:9788380151567

Dziewczyna, którą nigdy nie byłam

Autor: Caitlin Moran

Wydawnictwo: Czarna Owca

Opłacalność: 6.89 zł/100 stron

Wielka Brytania przełomu lat 80 i 90-tych, widziana oczami niezbyt urodziwej nastolatki z nadwagą, talentem literackim, ciętym językiem i obsesją na punkcie seksu.

Johanna Morrigan przyszła na świat w wielodzietnej rodzinie robotniczej. Wiedzie ciekawe, ale kontrowersyjne życie. Świat przełomy wieków z jej punktu widzenia nabiera interesującego kolorytu. Polityka, codzienność, używki i moralność mają tu różne odcienie.  Czy Margarete Thatcher była politycznym geniuszem czy ciemiężycielką klasy robotniczej? Czy dziewczyna uprawiająca często seks z przygodnymi mężczyznami to zdzira czy Poszukiwaczka Seksualnych Przygód?

Barwne życie nastolatki nakreślono na tle różnorodności londyńskiego światka muzycznego tamtych czasów, co stanowi dodatkowy atut książki. Świat skąpany w strumieniach alkoholu, okraszony wulgarnymi, a czasem lirycznymi anegdotami rozbrzmiewa na kartach tej książki przebojami alternatywnej sceny Madchester i zespołu Smashing Pumpkins.

Dziewczyna, którą nigdy  nie byłam to opowieść o „próbowaniu” się z rzeczywistością, o przekraczaniu i wytyczaniu granic, o budowaniu siebie, swoich postaw i wartości. To pochwała indywidualizmu, odwagi i pogody ducha, ale to także książka o silnych emocjach, jakich doświadcza się mając naście lat.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Caitlin Moran - inne e-booki

E-booki podobne do "Dziewczyna, którą nigdy nie byłam"