ISBN:9788380151680

Demelza

Autor: Winston Graham

Seria wydawnicza: Dziedzictwo rodu Poldarków, część 2.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Opłacalność: 5.6 zł/100 stron

Małżeństwo i miłość Demelzy Carne i Rossa Poldarka zostaną wystawione na próbę. Nadchodzą niespokojne czasy.

Demelza to druga część głośnej sagi o rodzie Poldraków.

Żona Rossa bardzo stara się przystosować do życia w środowisku kornwalijskich właścicieli ziemskich. Wysiłki kobiety niosą jednak gorycz i troski, które mącą radość z narodzin pierwszego dziecka.

Ross rozpoczyna trudną walkę o prawa właścicieli kopalni miedzi, co ściąga na niego wrogość potężnego bankiera George’a Warleggana.

 

Niezrównany Winston Graham [...] wszystko, co najlepsze, i jeszcze więcej.

„The Guardian”

 

Winston Graham jest autorem czterdziestu powieści, między innymi The Walking Stick, Angell, Pearl and Little God, Stephanie oraz Tremor. Jego książki przełożono na wiele języków, a głośna saga rodu Poldarków stała się kanwą dwóch seriali telewizyjnych emitowanych w dwudziestu czterech krajach. Na podstawie ósmej części cyklu o Poldarkach, The Stranger of the Sea, powstał dwugodzinny film telewizyjny. Pięcioodcinkowy serial oparty na wczesnej powieści The Forgotten Story zdobył srebrny medal na Nowojorskim Festiwalu Filmowym. Sześć książek pisarza zaadaptowano na potrzeby kina; najbardziej znana ekranizacja to Marnie w reżyserii Alfreda Hitchcocka. Winston Graham był członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego i w 1983 roku otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Zmarł w lipcu 2003 roku.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Winston Graham - inne e-booki

Dziedzictwo rodu Poldarków - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Demelza"