ISBN:9788380154377

Niech to się nigdy nie kończy

Autor: Åke Edwardson

Seria wydawnicza: Erik Winter, część 4.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Stron: 368

Opłacalność: 3.8 zł/100 stron

Oszczędzasz: 30%

Czwarta część serii dziesięciu powieści kryminalnych, których bohaterem jest szwedzki komisarz Erik Winter.

Tym razem niedawne zbrodnie zmuszają go do ponownego zbadania nierozstrzygniętej sprawy sprzed lat.

W Göteborgu panuje niezwykle upalne lato. W parku znaleziono zwłoki zgwałconej dziewczyny. Komisarz Erik Winter odkrywa, że w tym samym miejscu pięć lat wcześniej popełniono podobne przestępstwo, do dziś jednak nierozwiązane. Wkrótce dochodzi do kolejnego gwałtu i kolejnej śmierci. Czy te wszystkie zabójstwa są ze sobą powiązane?

Winter wraca do starego śledztwa, a jednocześnie próbuje rozwiązać zagadkę ostatnich morderstw. Zadanie jawi się jako niewykonalne. Sprawy nie ułatwia również dziewczyna, której udało się przeżyć napaść gwałciciela. Zarówno ona jak i jej rodzina wydają się coś ukrywać. Jedno jest pewne, prędzej czy później morderca powróci na miejsce zbrodni.

Cykl kryminałów o komisarzu Eriku Winterze cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników. Głównny bohater – niegdyś snob pasjonata jazzu, piłki nożnej i piwa, teraz jest przykładnym mężem i szczęśliwym ojcem. Historie kryminalne, w których odgrywa on główną rolę, to pełne napięcia thrillery o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy. Opowiedziane z ironicznym dystansem, zmuszają do refleksji nad sprawami daleko odbiegającymi od sensacyjnej fabuły.

 

Åke Edwardson (ur. 1953 r.) znany i ceniony autor kryminałów. Jako pisarz zadebiutował w 1995 r., przedtem pracował jako dziennikarz i wykładowca uniwersytecki. W latach 1981–1982 był oficerem prasowym przy ONZ na Bliskim Wschodzie. Obecnie jest jednym z najchętniej czytanych szwedzkich autorów.

Edwardson od wielu lat cieszy się międzynarodowym uznaniem, a jego książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym trzykrotnie nagrodę Szwedzkiej Akademii Pisarzy Kryminalnych.

Najlepsza cena: Inverso
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 13.99 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
13.99 zł inverso.pl
mobi epub
od 13.85 zł
(dla stałych klientów)
15.39 zł ebookpoint.pl
mobi epub
16.99 zł ibuk.pl
mobi epub
17.04 zł gandalf.com.pl
mobi epub
18.00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
18.19 zł swiatebookow.pl
mobi epub
  11.99 zł
w programie Nexto Premium
18.59 zł nexto.pl
mobi epub
19.99 zł publio.pl
mobi epub
19.99 zł litres.pl
mobi epub
20.99 zł woblink.pl

Åke Edwardson - inne e-booki

Erik Winter - inne książki z cyklu:

E-booki podobne do "Niech to się nigdy nie kończy"