ISBN:9788380155398

Spotkania z niezwykłymi ludźmi

Autor: OSHO

Wydawnictwo: Czarna Owca

Stron: 336

Opłacalność: 6.65 zł/100 stron

Oszczędzasz: 20%

Podczas tysięcy godzin spotkań, rozmów ze swoimi uczniami Osho wielokrotnie opowiadał o autorach, artystach, Mistrzach, którzy wywarli wpływ na życie ludzi Wschodu i Zachodu.

Na kartach tej książki zebrano opowieści o najważniejszych z nich:  Lao Tzu, Buddzie, Krishnie, Dionizjuszu, Sokratesie, Kabirze, Mirze, Gurdżijewie, Nietzschem, Gibranie, Krishnamurtim. Ich biografie przedstawione są w sposób typowy dla OSHO - gawędziarski, wręcz malowniczy. Każda opowieść niesie inne przesłanie, stanowi odmienny przykład życia spędzonego na poszukiwaniu prawdy i dążeniu do oświecenia. Różne drogi, różne miejsca, a cel zawsze ten sam: poznać i pokochać siebie samego. Stać się miłością i dzięki temu zrealizować swoją misję na tej ziemi. Zadajmy więc sobie pytania: Jakie znaczenie mają ci ludzie dla naszych czasów oraz: Jakie ich nauki możemy wprowadzić do naszego życia?

Jak mówi Osho: Historia nie odnotowuje buddów. To dlatego, kiedy słyszysz o Buddzie, Mahawirze czy Zaratustrze, wydają się oni być postaciami z mitologii, nie z historii. Wydaje się, że nigdy nie istnieli, albo że istnieli w ludzkich marzeniach, w poezji stworzonej przez kilku ludzi obdarzonych wyjątkową wyobraźnią, romantyków. Wydają się być spełnieniem marzeń. Są takimi ludźmi, jakimi ludzie pragną być... ale nie są rzeczywiści. A przecież żyli. Byli tak prawdziwi, że nie pozostawili po sobie żadnych śladów.

„Osho mówi o Jezusie, Buddzie, Mahawirze, Lao Tzu, sufi i starych mistrzach zen z takimi detalami, opisując ich tak barwnie i świeżo, jakby żyli w naszych czasach, jakby nosili dżinsy”.

„Die Zeit”

Najlepsza cena: Sensus
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.15 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 22.33 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
22.33 zł sensus.pl
mobi epub
od 20.19 zł
(dla stałych klientów)
22.43 zł ebookpoint.pl
mobi epub
23.04 zł gandalf.com.pl
mobi epub
24.91 zł ibuk.pl
mobi epub
25.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
27.99 zł publio.pl
mobi epub
27.99 zł woblink.pl
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
27.99 zł legimi.com
mobi epub
27.99 zł litres.pl

E-booki podobne do "Spotkania z niezwykłymi ludźmi"