Odszkodowanie za niezgodne z prawem wykonywanie władzy

Autor: Michał Jabłoński, Krzysztof Koźmiński

Wydawnictwo: Wydawnictwa Drugie

Masz poczucie, że na skutek niezgodnego z prawem działania urzędników, sędziów albo prawodawcy państwo polskie wyrządziło Ci szkodę? Wydaje Ci się, że zasługujesz na rekompensatę za straty, które spowodowała niekompetentna i nieżyczliwa władza? Przez bezprawne działanie organów Twoja firma zbankrutowała, kontrahenci utracili zaufanie, a Twój wizerunek uczciwego przedsiębiorcy legł w gruzach? Gotów jesteś zaryzykować proces przeciwko Skarbowi Państwa, lecz nie wiesz od czego zacząć?
Trzymasz w ręce poradnik, który ma odpowiedzieć na te oraz podobne pytania, a także dostarczyć praktycznych wskazówek przydatnych w postępowaniach odszkodowawczych. Niniejsza książeczka skierowana jest zwłaszcza do potencjalnych poszkodowanych niebędących prawnikami: osób fizycznych, jednostek organizacyjnych oraz ich przedstawicieli, zarówno przedsiębiorców, jak i podmiotów nieprowadzących działalności gospodarczej. W przystępny sposób omawia zawiłe przepisy i udziela podstawowych informacji o procesach odszkodowawczych.
Sprawy te nie należą do łatwych i rzadko kończą się powodzeniem. Przygotowujący poradnik autorzy, wykładowcy akademiccy z Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz doświadczeni prawnicy-praktycy, uwzględnili wyniki swych badań nad instytucją odpowiedzialności odszkodowawczej władzy publicznej przedstawione w publikacji „Odpowiedzialność majątkowa władzy publicznej względem obywateli. Badania empiryczne. Studia nad orzecznictwem”.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas.

Michał Jabłoński, Krzysztof Koźmiński - inne e-booki

E-booki podobne do "Odszkodowanie za niezgodne z prawem wykonywanie władzy"