Krawcowa z Dachau

Autor: Mary Chamberlain

Wydawnictwo: Świat Książki

Stron: 328

Opłacalność: 6.68 zł/100 stron

Oszczędzasz: 33%

Opowieść o miłości i zdradzie, młodzieńczej naiwności i zawiedzionym zaufaniu, rozdarciu i determinacji w walce o życie. Dramatyczna historia osiemnastolatki wplątanej w wir wojennych wydarzeń.

Jest rok 1939, w Londynie trwa wiosna. Nastoletnia Ada Vaughan, równie piękna co ambitna, szwaczka pochodząca z mało zamożnej rodziny, marzy o zostaniu modystką a w przyszłości może znaną projektantką. Na razie podejmuje pracę u modiste na Dover Street, gdzie doskonali swój warsztat. Kariera stoi otworem przed utalentowaną dziewczyną. Wkrótce na jej drodze staje tajemniczy mężczyzna Stanislaus von Lieben, który otwiera przed nią drzwi do świata przepychu i romansów, jakiego nie znała. Zakochana nastolatka bez wahania zgadza się na wspólną wycieczkę do Paryża – europejskiej stolicy mody. Wycieczkę na którą wyruszają w przededniu wybuchu drugiej wojny światowej.

Po wkroczeniu Niemców do Francji, Ada trafia do obozu w Dachau, gdzie próbuje przetrwać robiąc to, co umie najlepiej: szyjąc. Ta decyzja wpłynie na jej dalsze losy w czasie wojny i po jej zakończeniu. Koniec wojny bowiem nie będzie równoznaczny z zakończeniem kłopotów Ady.

 „Fascynująca historia, wspaniale opowiedziana. Ada Vaughan to postać, w której łatwo się zakochać: głęboko prawdziwa, niedoskonała i urzekająca”.

Saskia Sarginson

Mary Chamberlain mieszkała i pracowała w Anglii i na Karaibach, jako profesor historii wykładała na angielskim Oxford Brookes University. Jest autorką wielu książek, których tematem są kobiety, Karaiby i historia mówiona. Prawa do powieści „Krawcowa z Dachau” zostały sprzedane do 18 krajów.

Najlepsza cena: Virtualo
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.18 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 21,90

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
21,90 zł virtualo.pl
mobi epub
27,53 zł gandalf.com.pl
mobi epub
27,61 zł empik.pl
mobi epub
28,95 zł ibuk.pl
mobi epub
29,28 zł swiatebookow.pl
mobi epub
29,61 zł ravelo.pl
mobi epub
30,00 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  19,74 zł
w programie Nexto Premium
31,25 zł nexto.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
32,90 zł legimi.com
mobi epub
32,90 zł publio.pl
mobi
29,60 zł zinamon.pl
epub
29,60 zł zinamon.pl

E-booki podobne do "Krawcowa z Dachau"