Emocjonująca historia dwóch kobiet żyjących w różnych epokach, których koleje życia połączą przeszłość z przyszłością.

Żyjąca współcześnie Eden, bardzo pragnie mieć dziecko. Wraz z mężem przeprowadza się do starego domu na przedmieściach , gdzie w piwnicy znajduje porcelanową głowę lalki. Próbuje rozwiązać jej zagadkę i stać się częścią nowej społeczności.

Wiele lat wcześniej Sarah Brown, córka abolicjonisty Johna Browna, odkrywa, że jej talent malarski może pomóc w ratowaniu życia niewolnikom uciekającym na północ. Sarah kreśli zakamuflowane w swoich obrazach mapy dla wyzwoleńczego ruchu Kolei Podziemnej. Po śmierci ojca, kiedy dowiaduje się, że nie może mieć dzieci, kontynuuje jego dzieło: ukrywa ścigane rodziny i nadal tworzy obrazy z mapami, a także główki lalek, które służą przekazywaniu wiadomości walczącym o wyzwolenie.

Splątane losy Eden i Sarah łączą przeszłość z przyszłością, zmuszając każdą z kobiet do nadania nowych znaczeń pojęciom takim tak rodzina, miłość i poświęcenie.

 

Dzieci kartografa to nie tylko ukłon w stronę mało znanych kobiet, ale również pełna wdzięku opowieść o tym, że los kieruje nas w niespodziewane strony, niezależnie jak bardzo staramy się wyrysować mapę naszego życia. Wspaniale skonstruowana powieść z pełną werwy narracją.

The Washington Post

McCoy umiejętnie łączy przeszłość z przeszłością. Wnikliwie portretuje bohaterów, powoli odkrywając niezwykłe podobieństwa obu kobiet, co wiedzie do zaskakującego zakończenia.

Publisher’s Weekly

Wzruszająca, frapująca. McCoy opowiada tę pełną emocji historię dwóch kobiet w cudowny sposób i z niezwykłą wnikliwością.

Madeline Miller, pisarka nagrodzona Orange Prize

Sarah McCoy jest autorką powieści Córka piekarza, która była bestsellerem „New York Timesa” i odniosła międzynarodowy sukces. Była nominowana do Goodreads Choice Award Best Historical Fiction. Wykładała sztukę pisania na uniwersytecie.